Tallivaatteiden desinfiointi

Hei kaikille!
Mietin tässä, että miten vaatteiden desinfiointi suoritetaan? Leviävän pääntaudin vuoksi haluan desinfioida vaatteeni/tallikengät/kypärän ennen kuin menen toiselle tallille, kaiken varalta.
KIITOS vastanneille.
2552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ole talilla sanottu että toiselle tallille ei saa mennä missään nimessä jos omalla tallillasi on pääntautia esiintynyt??!!aikoinaan kun omalla tallillani oli niin meitä kiellettiin viemästä jopa tallivaatteita kotiin!!!!

Äänestä

Kuka tän on tänne laittanu? Joku ihan selvästi huvittelee mun kustannuksella... :( Todella hauskaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ninja^^ kirjoitti:

Hei kaikille!
Mietin tässä, että miten vaatteiden desinfiointi suoritetaan? Leviävän pääntaudin vuoksi haluan desinfioida vaatteeni/tallikengät/kypärän ennen kuin menen toiselle tallille, kaiken varalta.
KIITOS vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu