Mies näki varmaan päiväunia kuinka hänestä tulee sankari Ruotsi-matsissa kun tuli kutsu maalille ja salasi sairautensa jonka jälkeen imi kaiken sisään. Oma kunnian tavoittelu meni joukkueen edun ohi!!
Petturi-Hurme
Kake
5372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta ei se epäonnistuminen
kokonaan Hurmeen syytä ollut.
Ei se kipee ollu. Piti keksiä joku selitys ku kaikki meni sisään. Lääkäri tsekkaa kundit ennen matsia. Hei haloo
Lääkärikö mittaa joka mieheltä kuumeen ja katsoo valuuko räkää nenästä, haloo!!!
Tästä asiasta ei ole mitään epäilystä. Hurme on aina ollut Suomen paras maalivahti TPS ajoista lähtien. Kylmä ja eleetön maalivahti, joka napsii kiekot rauhallisesti kiinni ilman turhia liikkeitä.
Ruotsi matsissa sattui päästämään kaks helppoa taakse ja ns. "fanit" on heti lynkkaamassa kaverin. Kenenköhän vika se häviö kuitenkin oli, ehkä kannattais katsoa pakkiosastoon, jos haluaa suomalaisen katkeraan tapaan saada "syylliset" kiinni.
Vielä yksi juttu, kukahan sen viimeisen maalin imuroi sisään...
Tuskin oli kuitenkaan _pelkästään_ Nurmisen vika että ottelu hävittiin.. turhaa on pistää sen piikkiin koko ottelun häviäminen.