Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Se on näin

Se on näin. Jos kulli on lepoasennossa esimerkiksi 6 cm, silloin se on on erektiossa 16 cm, eli kulli kasvaa noin kymmenen kertaiseksi, tai vähän yli kiihotuksesta riippuen.
Ero on vain suurikyrpäisillä siinä mielessa, että heillä suhteessa suurenee vähemmän.
Heillä se kyrpä vain jäykistyy jos on jäykistyäkseen. Suurkyrpäisillä on lisäksi taipumuksia homosteluun.
51303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sinulla outo matikkapää. Jos kulli on lepotilassa 6cm ja se kasvaa kymmenkertaiseksi niin silloin se on 60cm ei 16cm kuten väität. Opettele laskemaan oikein.

Äänestä
  • tässä ei ilmoitettu lepo halkaisijaa? mutta 6cm kymmenkertaistaminen ei välttämättä ole 60cm maksimissä tässä pitäisi laskea pippelin tilavuus mikä saadaan ympärysmitalla,halkaisijan suhteessa pituuteen jne tehköön joku muu sen :)

    Äänestä

  • mensa 135 kirjoitti:

    tässä ei ilmoitettu lepo halkaisijaa? mutta 6cm kymmenkertaistaminen ei välttämättä ole 60cm maksimissä tässä pitäisi laskea pippelin tilavuus mikä saadaan ympärysmitalla,halkaisijan suhteessa pituuteen jne tehköön joku muu sen :)

    joten kuten näin se menee. pippelin tilavuus voidaan suhteuttaa samaan kaavaan lieriön tilavuutta laskettaessa

    V=pohjan ala(kertaa)korkeus
    = Ar*h
    ympärysmitta/säde
    V=Ap(kertaa)h
    ="pii" r2h
    ..tai sitten ei matematiikka ei ole mulla mikään vahva aine.

    Äänestä

Juu, kymmenkertaiseksihan se kasvaa. Omasta 0cm lepotilassa
olevastakin tulee metrin pituinen.

Et taida sinäkään kovin välkky jätkä olla?

Äänestä
  • No joka tapauksessa kulli kasvaa kun kovenee ihan mukavan näköiseksi ja kokoiseksi ja se naiselle riittää. Riippuu käyttäjästä saako siitä molemmat nautintoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mittatikku kirjoitti:

Se on näin. Jos kulli on lepoasennossa esimerkiksi 6 cm, silloin se on on erektiossa 16 cm, eli kulli kasvaa noin kymmenen kertaiseksi, tai vähän yli kiihotuksesta riippuen.
Ero on vain suurikyrpäisillä siinä mielessa, että heillä suhteessa suurenee vähemmän.
Heillä se kyrpä vain jäykistyy jos on jäykistyäkseen. Suurkyrpäisillä on lisäksi taipumuksia homosteluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu