Tietääkö kukaan mitä arbitraasi tarkoittaa? Vastausta odottaen
Kemin Keijo
Mitä tarkoittaa arbitraasi
5
1015
Vastaukset
- silmät ja korvat auki
.....jossa etsitään niin sanottuja " varmoja voittoja ". Luulenpa että olet kuullut tuon exoottisen sanan AlstonPrice-esittelytilaisuudessa, osuinko oikeaan?
- netti käytössä?
- Vedonlyönnissä toinen
Vedonlyönnissä arbitraasi tarkoittaa esim., että eri vedonvälittäjillä kertoimet esimerkiksi jalkapallo-ottelun lopputuloksesta vaihtelevat siten, että:
Jos pelaat toisella välittäjällä voittoa ja toisella välittäjällä tappiota samalle joukkueelle, niin kävi pelissä kummin vaan, SINUN VOITTOSI on enemmän, kuin molempiin vetoihin yhteensä sijoitettu panos.
Idioottivarmaa tämä ei toki ole, tasapelissä veto kusee.
Arbitraaseilla kuitenkin pitkkässä juoksussa pystyy tekemään kestävää tulosta.
Normaalit liike-elämän lait eivät tässä päde, hinnat eivät ehdi tasaantua, sillä nämähän elävät vain hetken nämä arbitraasit. - sama asia
Vedonlyönnissä toinen kirjoitti:
Vedonlyönnissä arbitraasi tarkoittaa esim., että eri vedonvälittäjillä kertoimet esimerkiksi jalkapallo-ottelun lopputuloksesta vaihtelevat siten, että:
Jos pelaat toisella välittäjällä voittoa ja toisella välittäjällä tappiota samalle joukkueelle, niin kävi pelissä kummin vaan, SINUN VOITTOSI on enemmän, kuin molempiin vetoihin yhteensä sijoitettu panos.
Idioottivarmaa tämä ei toki ole, tasapelissä veto kusee.
Arbitraaseilla kuitenkin pitkkässä juoksussa pystyy tekemään kestävää tulosta.
Normaalit liike-elämän lait eivät tässä päde, hinnat eivät ehdi tasaantua, sillä nämähän elävät vain hetken nämä arbitraasit.Olet kyllä nyt käsittänyt väärin. Arbitraasi tarkoittaa vedonlyönnissäkin riskitöntä vetoa. Eli et häviä vaikka tulisi tasapelikin, sillä tasapelinkin puolesta lyödään vetoa. Noita vetoja vaan ei nykyään käsittääkseni enää löydy kovinkaan usein - toisin kuin jokunen vuosi sitten niitä vielä oli. Se oli aikaa, kun internetvedonlyönti teki vielä tuloaan. Mutta äkkiähän vedonlyöntiyhtiöt sen hoksasivat ja tekevät nykyään kaikkensa ettei arbitraaseja tule.
- Serus
Tässä linkki, josta löytyy arbitraaseja joka päivä.
http://www.oddsexchange.com/servlet?cat=surebets
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867