Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kuulokefetissi...

meitä tämän fetissin edustajia ei varmaan hirveemmin ole, tai ei ainakaan tunnusta, mutta tuolta sivustolta löytyy jo etusivusta lähtien melkoisen hyvä tietolähde tuosta ihmeellisestä fetissistä ja materiaalia fetissiä poteville :)
http://www.headphet.org/
3656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nähdä naisella kuulokkeet päässä, totta tosiaan :@ Itselläni on kyllä enemmän kiinnostusta urheiluasuisiin naisiin, noita gallerioita ei netissä liiemmin ole tai jos on, niin ovat maksullisia :0

Äänestä

Ei varmastikaan kovin yleinen fetissi ole, mutta sitäkin parempi;). Kuulokkeet voivat olla fetissi siinä missä mikä tahansa muukin päälle puettava. Syitä tällaisen fetissin syntyyn en lähde arvailemaan, eikä sillä loppujen lopuksi ole edes väliä. Mielestäni kyseessä on varsin mukava fetissi jo siitäkin syystä, että harva osaa edes arvata kauniin naisen ja isojen kuulokkeiden olevan joillekin visuaalisesti miellyttävämpää kuin esim. kaunis nainen ilman kuulokkeita (jossa ei siinäkään mitään vikaa ole).

Äänestä
  • Tässä pienoinen juttu siitä miten minulla (siis alkuperäinen kirjoittaja) tämä fetissi lähti mahdollisesti liikkeelle. jos tämä nyt ketään kiinnostaa...
    Alku juontaa varmasti juurensa ylä-asteaikojeni alkuun, jolloin aloin seksuaalisesti aktivoitua kunnolla. Oli varmaankin jotenkin säädyllistä ajatella luokkani kauniita tyttöjä ala-asteen kuulokokeisiin. Terkkerikäyntihän sinänsä on melko intiimi asia, mutta kuulokoe on kuitenkin säädyllinen tapahtuma kun siinä on vaatteet päällä. Yleensäkään en etenkään alkuaikoina ja osittain vieläkin tykännyt fantasioida alastomista naispuoleisista immeisistä, vaan asialliset vaatteet (sopivat farkut, tiukat kangashousut (miksi niitä nyt kutsutaankaan), asiallinen toppi ym.) päällä voi ihailla kauniita ulkomuotoja samalla kuitenkin säilyttäen tietyn salaperäisyyden :)
    Yksi syy tähän fetissiin/fantasiaan voi olla se, että kuulokkeet luovat tietynlaisen eristyksen ulkomaailmaan ainakin äänien osalta. Ja salaperäisyyshän on se mikä kiihottaa, olkoonkin se sitten kuulokkeet tai seksissä silmät sidottuna oleminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


xgfdsgdh kirjoitti:

meitä tämän fetissin edustajia ei varmaan hirveemmin ole, tai ei ainakaan tunnusta, mutta tuolta sivustolta löytyy jo etusivusta lähtien melkoisen hyvä tietolähde tuosta ihmeellisestä fetissistä ja materiaalia fetissiä poteville :)
http://www.headphet.org/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu