Nyt on kohta käymässä niin, että meikäläisestä voi tulla julkkis. Eihän tässä näin pitänyt käydä. Harmiton harrastus muuttuu menestykkääksi työksi, ja pian on joku tuulipuvussaan vaanimassa roskakatoksen nurkilla, koska vien muovipussin, ja pian jo räpsitään kännykällä kuvia roskista.
Tämän voisi nähdä mahdollisuutena. Tehdä omituisia juttuja "salaa" roskamedian ja teidän elämättömien harhauttamiseksi. Kuten eräs näyttelijä tuolla rapakon takana. Sitten voin naureskella partaani teidän kustannuksellanne.
Onkohan ihmiskunta tuhoutumassa?
Voehan mähänä!!!
3
710
Vastaukset
- nooo....
Eipä tuo monen julkkiksen elämä kovin kummoiselta vaikuta. Kynsin hampain roikutaan lööpeissä, mitä ihmeellisemillä "tempauksilla"...mitäs elämää tommosella kakkajulkulla on, aika kapeelta vaikkuttaa. Se on sentään kokopäivästä roikkumista, täällä voi silloin tällöin roikkua ja mikä parasta leivänsärvin ei ole siitä kiinni.
- ei tarvii
leipäänsä tollai tienata, siis kumminkaanpäin - ei tarvitse tehdä kummallisia tempauksia eikä penkoa julkkisten roskalaatikoita.
- samaa
Mun bändi on breikkaamaisillaan ja widuttaa jos ei enää voi vetää estottomasti epäeurooppalaisia perseitä baarissa ilman että joku soittelee tasolehtiin huomioitaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732104Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371795Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee221682- 1201655
- 1381335
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su941129Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!47995Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917