Mikähän lienee hyttystilanne Kuusamossa, Rukatunturin ja Karhunkierroksen maisemissa ?
Tarkoituksemme on samoilla siellä päin viikolla 36,liekö hyttysiä, mäkäriä ja muita "ihmissyöjiä"
tänä syksynä paljonkin liikkeellä ?
Tiedoista kiitollinen.
Hyttystilanne Kuusamossa ?
2
797
Vastaukset 2
- viikko sitten hillassa
ja sääskiä oli todella vähän. Yöt nukui katon rajasta auki olevassa aitassa eikä yhtään inisijää tullut sisälle - eipä tarvinnut sääskiverkkoa. Suolla bongasin muutaman, mutta ilman offia pärjäsi mainiosti. Enempi niitä täälä Savossa on. Hilloja oli todella vähän.
- mäkäräinen
Kuusamossa ei todellakaan ole tänäkesänä ollut hyttysiä , kuten aikaisempina vuosina,kävin mustikassa ja joku mäkäräinen hiukka hyräili , ofvi auttaa, vaikka lakkiin suihkuttaessa.
Kyllä etelä-suomessa käydessämme oli enempi ötököitä. Asumme siis Kuusamon koskien läheisyydessä. Tervetuloa Karhunkierrokselle!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 721106
- 641062
- 61852
- 93827
- 43687
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois228676- 50598
- 40580
- 66575
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79573