Mies (?) on kirjoitellut palstoilla parisen kuukautta eikä ole tiennyt alkeitakaan ainoastakaan aiheestaan, mistä on avannut keskusteluja.
Silti tyyppi jatkaa sinnikästä kinaamistaan suorastaan epätoivoisesti joka kerta pöivästä toiseen, vaikka saa avaustensa suhteen oikeaakin tietoa.
Mistä lienee kyse?
Demareiden likaisten temppujen osaston aivopestystä typeryksestä vai muuten vaan harmittomasta hölmöstä, jonka aivot ovat rusinan luokkaa?
Veronmaksaja 2
3
325
Vastaukset
- veronmaksaja2
STTK ja SAK kyselevät jo rahojen perään. Missä siis rahat? Tämäkin pieleen vai?
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=112128- siltä se näyttää
Linkkaat uutiseen, joka sisältää SDP:n puolesta Heinäluoman koordinoimaa oppositiopolitiikkaa käyvien työmarkkinajärjestöjen kommentteihin.
Se osoittaa, ettet ymmärrä mitään itse asiasta.
jos ymmärtäisit, niin tietäisit, että hallitus ei tietenkään kerro mitään määrärahoja etukäteen, joilla se aikoo tukea "tasa-arvotupon" toteutumista, koska marssijärjestys - jonka ainakin SAK ja STTK hyvin tietävät - on tietenkin se, että ensin neuvotellaan pallkaratkaisut työmarkkinaosapuolten kesken ja vasta sitten hallitrus antaa lisäbudjetissa määrärahat kunnille, jotta koulutettujen naisalojen muita suuremmat palkankorotukset (edellyttäen, että niistä on ensin sovittu) voidaan toteuttaa myös käytännössä.
Se, että sorrut linkkaamaan tuollaisia politikoivia opposition populistisia kommentteja asialliseen budjettikeskusteluun, osoittaa sataprosenttisesti, ettei sinulla ole itse asian sisällöstä pienintäkään käsitystä.
- tekijäpommi
Kyllä kokoomus on syvältä,ei siitä pääse mihinkään.Onhan se ennenkin nähty!.Kyllä veronmaksaja2 puhuu asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614206Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653435Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541792Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251657Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971424Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132925Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235856en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115828Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17797