Veronmaksaja 2

palstan asian asiantuntemat...

Mies (?) on kirjoitellut palstoilla parisen kuukautta eikä ole tiennyt alkeitakaan ainoastakaan aiheestaan, mistä on avannut keskusteluja.

Silti tyyppi jatkaa sinnikästä kinaamistaan suorastaan epätoivoisesti joka kerta pöivästä toiseen, vaikka saa avaustensa suhteen oikeaakin tietoa.

Mistä lienee kyse?

Demareiden likaisten temppujen osaston aivopestystä typeryksestä vai muuten vaan harmittomasta hölmöstä, jonka aivot ovat rusinan luokkaa?

3

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veronmaksaja2
      • siltä se näyttää

        Linkkaat uutiseen, joka sisältää SDP:n puolesta Heinäluoman koordinoimaa oppositiopolitiikkaa käyvien työmarkkinajärjestöjen kommentteihin.

        Se osoittaa, ettet ymmärrä mitään itse asiasta.

        jos ymmärtäisit, niin tietäisit, että hallitus ei tietenkään kerro mitään määrärahoja etukäteen, joilla se aikoo tukea "tasa-arvotupon" toteutumista, koska marssijärjestys - jonka ainakin SAK ja STTK hyvin tietävät - on tietenkin se, että ensin neuvotellaan pallkaratkaisut työmarkkinaosapuolten kesken ja vasta sitten hallitrus antaa lisäbudjetissa määrärahat kunnille, jotta koulutettujen naisalojen muita suuremmat palkankorotukset (edellyttäen, että niistä on ensin sovittu) voidaan toteuttaa myös käytännössä.

        Se, että sorrut linkkaamaan tuollaisia politikoivia opposition populistisia kommentteja asialliseen budjettikeskusteluun, osoittaa sataprosenttisesti, ettei sinulla ole itse asian sisällöstä pienintäkään käsitystä.


    • tekijäpommi

      Kyllä kokoomus on syvältä,ei siitä pääse mihinkään.Onhan se ennenkin nähty!.Kyllä veronmaksaja2 puhuu asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      180
      13558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4930
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2853
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1791
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe