missä kotkan jäähalli on..???
voiko joku kertoa
15
1628
Vastaukset
- Danzasi
Just siellä kymissä? karhulassa.
- estheri
jäähalli on karhulan puolella, tapiontiellä. Moottoritetä ja liittymästä anjala,sunila ylös ja sunilaan päin.
- ymmärtää
no eiköhän tämä ole pelkkää vittuilua, typerille saarelaiselle
- eräskin
eipä ole Kotkassa jäähallia eikä jääkiekkojoukkuetta...KARHULASTA löytyy molemmat... saarella vaan POTKUpalloillaan ja k-vuoressa APINApalloillaan!!
- tietosi jäänyt
vanhaksi.. Kotka söi kymin 30 vuotta sitten .. RÖYH..
tarkastappa postiosoitteet:
48100 KOTKA
48400 KOTKA
48600 KOTKA - juu....
tietosi jäänyt kirjoitti:
vanhaksi.. Kotka söi kymin 30 vuotta sitten .. RÖYH..
tarkastappa postiosoitteet:
48100 KOTKA
48400 KOTKA
48600 KOTKALöytyy sultakin. Kotka söi enemmän kun tienas "röyh".ja konkurssi. Rikkaat kunnat Kymi ja Karhula pakotettiin apuun. Eli Kymi ja Karhula söi Kotkan.
Ja postiosoitteet: Kotkalaisen kommunismin keksintöjä. - ylkin
juu.... kirjoitti:
Löytyy sultakin. Kotka söi enemmän kun tienas "röyh".ja konkurssi. Rikkaat kunnat Kymi ja Karhula pakotettiin apuun. Eli Kymi ja Karhula söi Kotkan.
Ja postiosoitteet: Kotkalaisen kommunismin keksintöjä.Onhan se versio tuokin. Totuus kuitenkin on, että sinäkin asut KOTKASSA!
- kotkalaiset
ylkin kirjoitti:
Onhan se versio tuokin. Totuus kuitenkin on, että sinäkin asut KOTKASSA!
on perseestä..! eikun sillat poikki vaan..!
niin katsotaan sitten.. pysykää siellä..! - joo joo
kotkalaiset kirjoitti:
on perseestä..! eikun sillat poikki vaan..!
niin katsotaan sitten.. pysykää siellä..!Mahtavaa vuodatusta! Ja sinä varmaan myös pysyt "siellä", vai kuinka KOTKALAINEN?
- sen nimi
juu.... kirjoitti:
Löytyy sultakin. Kotka söi enemmän kun tienas "röyh".ja konkurssi. Rikkaat kunnat Kymi ja Karhula pakotettiin apuun. Eli Kymi ja Karhula söi Kotkan.
Ja postiosoitteet: Kotkalaisen kommunismin keksintöjä.jää maailmankartalle joka tuli syödyksi. Niinkuin ei KOTKASSAkaan jäänyt.
Ruuansulatus näkyy kirjoituksestasi päätellen tehneen tehtävänsä.
Ja niistä postiosoitteista päättää posti sen perusteella mikä paikan oikea nimi on.
Seuraavaksi ruokalistalla on pyh-tää.
- RÖYH - - Iso toppari
Jäähalli on Karhulassa ja hyvä niin. Eipä tuo, vain parissa maassa pelattava junttien laji, jääkendo kovasti edes kiinnosta. Kotkansaarella näkee sentään erittäin viihdyttävää ja hyvätasoista jalkapalloa, jossa suuri yleisö elää vahvasti tunteella mukana. Kyllä se on KTP josta Kotka tunnetaan ja jotkut Titaanit on heti Pyhtään jälkeen aikalailla never heard. Onhan se jo nähty, että keppitappelu ei kohta kiinnosta enää ketään ja futis nousee Suomessa ykköslajiksi. Jotkut jääkääkkäjanarit vaan kuvittelee enää että "se nyt on vaan sellasta potkupalloa". Tervetuloa Arto Tolsa Areenalle paikan päälle todistamaan miten asiat ovat viimeisen kymmenen vuoden aikana muuttuneet kovasti. Nykyään Kotkassa noin 3000 silmäparia kerääntyy seuraamaan tätä viihdettä viikosta toiseen ja tulevat aina vaan uudestaan koska viihtyvät.
- kotkassa on
jäähalli. sehän löytyy karhulan kusisesta kaupunginosasta.
- Kannattaisi lukea
juu.... kirjoitti:
Löytyy sultakin. Kotka söi enemmän kun tienas "röyh".ja konkurssi. Rikkaat kunnat Kymi ja Karhula pakotettiin apuun. Eli Kymi ja Karhula söi Kotkan.
Ja postiosoitteet: Kotkalaisen kommunismin keksintöjä.Vuosia sitten, kannattaisi Kotkan saarella ja sen lähiöissä asuvien savolaisten lukea se.
Savolaisten ameriikka ei ole täällä vaan Pönttövuoren pohjoispuolella,Back to home. - kirjoitettu on
Kannattaisi lukea kirjoitti:
Vuosia sitten, kannattaisi Kotkan saarella ja sen lähiöissä asuvien savolaisten lukea se.
Savolaisten ameriikka ei ole täällä vaan Pönttövuoren pohjoispuolella,Back to home.ja kannet suljettu.
Jäi kaunis muisto vain..
- kouvolasta kajahtaa
Karhulassa on jäähalli ja Haminassakin oma, Anjalankoskellakin on ja Kouvolassa tietysti hieno!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636121Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813716Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242791- 212279
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422211Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 291213