Minä olen se RAHOITTAJA, joka keväällä lupasi 10.000 - 50.000 euroa puolueettomaan hoitokoustutkimukseen. Korotan nyt tarjoustani niin että se on tasaraha satatuhatta. Kelpaako? Jos ei, lahjoitan koko potin SRK:lle Jumalan valtakunnan työhön.
Puolueeton hoitokokoustutkimus
16
1286
Vastaukset
- yksi mutta
Miten sen puolueettomuuden sulle todistaisin?
- Ette ole uskovaisia.
...Olette kaukana elävästä uskosta.
Terv. A. - SRK:n Hautamäki
Ette ole uskovaisia. kirjoitti:
...Olette kaukana elävästä uskosta.
Terv. A.tuo raha. Taivaspaikkasi on sadallatuhannella taattu.
- ...juudaksen kolmekymmentä....
SRK:n Hautamäki kirjoitti:
tuo raha. Taivaspaikkasi on sadallatuhannella taattu.
...hopeapenninkiä?
A.I.M.
- värähtäneet
tällä kertaa.. Miksi?
- ämmä
enää tuommoisille jutuille korvaansa lopsauttaa. Ne ovat omassa arvossaan tällä palstalla.
- admata.
>> Jos ei, lahjoitan koko potin SRK:lle Jumalan valtakunnan työhön.
- yhteys yliopistoon
Esimerkiksi Oulun tai muun yliopiston historian laitokselle vain yhteys, kerrotaan paljonko annetaan rahaa ja mihin tutkimuskohteeseen. Yliopiston kautta löytyy päteviä tutkijoita.
- gunter
Opetusministeriö ja suomalainen koululaitos, yliopistot mukaan lukien, ovat SRK:n mustapukuisten miesten valvonnassa. Sitä kautta on mahdoton saada puolueetonta tietoa. SRK:n hallinnoima echelon valvontajärjestelmä tekee kyllä muistakin tutkintatavoista aika vaikean.
- on todellinen.
Olen ollut häneen monta kertaa yhteydessä. Ja on ollut joku muukin palstalainen.
Tämän aloittaja ei ole alkuperäinen rahoitustarjouksen tekijä.
- x-vl
Ensin tarjoat rahaa siihen tutkimukseen, jossa kartoitetaan, mitä pahaa/hyvää ns. vl-jumalanvaltakunta on tehnyt. Jos ei kelpaa niin sitten annat ko. taholle rahaa, että se voisi jatkaa jotain vastaavaa toimintaa tulevaisuudessakin?
Hah!- Meillä Jumalan valta-
kunnassa mm. palkanmaksusysteemi onkin erikoinen. Viimeisenäkin tullut saa saman palkan kuin päivän helteen kärsinyt.
- x-vl
Meillä Jumalan valta- kirjoitti:
kunnassa mm. palkanmaksusysteemi onkin erikoinen. Viimeisenäkin tullut saa saman palkan kuin päivän helteen kärsinyt.
Onneksi Oikea Tuomari ja Palkanmaksaja on armollinen ja oikeudenmukainen 'meillekin'. Vaikka emme ole tulleet sinne teidän jumalanvaltakuntaanne. Emme ekana emmekä viimeisenä.
- Alkuperäisen rahoittajan
ja mahdollisen tutkimuksen tekijän välillä on solmiutumassa kontakti.
Sinä olet valehtelija.- RAHOITTAJA.
Tämä on niin tärkeä asia globalisoituvassa maailmassa jopa Euroopankin mittakaavassa, että tutkimuksia voidaan tehdä useampiakin. Tuohan onkin enemmän kuin suotavaa, koska silloin on puolueetonta tutkimustietoa joka makuun. Jumalalla tietämäni mukaan on myös huumorintajua, joten hänellekin samalla tulee järjestetyksi hauskaa vaihtelua. Minulle Luoja on tuota maallista hyvää siunannut niin ajattelin roiskaista vähän tännekin.
- mieluummin
RAHOITTAJA. kirjoitti:
Tämä on niin tärkeä asia globalisoituvassa maailmassa jopa Euroopankin mittakaavassa, että tutkimuksia voidaan tehdä useampiakin. Tuohan onkin enemmän kuin suotavaa, koska silloin on puolueetonta tutkimustietoa joka makuun. Jumalalla tietämäni mukaan on myös huumorintajua, joten hänellekin samalla tulee järjestetyksi hauskaa vaihtelua. Minulle Luoja on tuota maallista hyvää siunannut niin ajattelin roiskaista vähän tännekin.
minulle, olen aika köyhä. Tai vielä mieluummin minua köyhemmille. Mitä sitä SRK:lle työntäisit, kun muutenkin ui rahoissaan. Missä on lähimmäisenrakkautesi?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614245Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653468Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541806Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251683Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981435Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132939Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115846Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18827