Pikaista apua

kaipaan...

Hiukan saatan olla vääräs paikas kyselemäs, mut kuiteski. Tietääkö kukaan miten kuukautisvuotoo sais niukemmaks, niinku hetkellisesti. Olen menossa naimisiin 2 päivän päästä ja täti tuli tänä aamuna! Tympee hääpuvun kans mennä veskiin jo muutenki ja nyt vielä tämä! Onko mitään konsteja? Olkaa kilttejä ja kertokaa:)

6

771

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xxyyzz

      Luomukonstina kerää pihalta kourallinen lutukkaa ja syö salaattina, pitäis perimätiedon mukaan auttaa runsaisiin kuukautisiin. Eri asia sitten kuinka nopeasti vaikuttaa jos vaikuttaa...

      http://www.yrttitarha.com/kanta/lutukka/

    • sama ongelma

      Omat häät olivat viime syksynä ja saman vaivan kanssa taistelin. Mulla ei onneksi ole kovin runsaat kuukautiset, joten pärjäsin päivän tampoonejen kanssa loistavasti. Aamulla laitoin ja varmaan vaihdoin kerran hääjuhlassa. Muistaakseni suosittelevat maks. kahdeksan tuntia vaihtoväliksi. Tietysti välillä oli muutenkin käytävä vessassa ja varmistuttava että kaikki ok. Hääpukuun kun ei veritahroja halua.
      Kyllä sitä pärjää, eikä asiaa kyllä tullut juhlassa mietittyä. Kaaso huolehti että tarvittavat tykötarpeet ovat meikkipussissa mukana.
      Tsemppii ja iloisia häitä!!!

      • vaikkapa

        gynellä/lääkärillä jotain konstia hihassa tuota varten?


      • syönyt
        vaikkapa kirjoitti:

        gynellä/lääkärillä jotain konstia hihassa tuota varten?

        lääkärin määräämää Cyklokapron-lääkettä jolla erilaisia verenvuotoja/runsaita kuukautisia hillitään ja tarvittaessa tyrehdytetään.


      • olen minäkin
        syönyt kirjoitti:

        lääkärin määräämää Cyklokapron-lääkettä jolla erilaisia verenvuotoja/runsaita kuukautisia hillitään ja tarvittaessa tyrehdytetään.

        muutaman kerran syönyt,kun on ihan julmetusti vuotanut,mutta ei kyllä tehoa ihan samana päivänä vielä.(Saa ihan tk lääkäriltä reseptin)


    • omituista

      En voi uskoa ettette siirrä menkkoja häiden tieltä pois..!! En mä ainakaan IKINÄ haluais et olis menkat omissa häissäni! Hääyö.. niin ja tietysti muutenkin, istu ny siel sit valkeana neitsyenä ja valu verta ja kärsi vatsannipistelyistä... huh huh. No, omapa on jokaisen asia, mutta uskomatonta minusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe