Keitä he ovat?
1. Ovatko he niitä jotka omin silmin näkivät, ja omin korvin kuulivat Kataisen lupaukset korottaa hoitajien palkkoja 500€/kk..
- siis uskoakseni heitä (meitä siis) on puolet suomen kansasta, ja loputkin saivat monia kertoja eri viestimien välityksellä ko. lupausesta kuulla ja lukea.
2. Vai valehteleeko nyt itse Herra Katainen, ja hänen lähipiirinsä.
Oma käsitykseni on se että totuus on tarkasti tiedossa jokaiselle suomalaiselle valistuneelle äänestäjälle.
Suuri on myöskin se yhteinen tahto ko. henkilöstön palkkaustason nostamiseen koulutusta ja työn vaativuutta vastaavalle tasolle.
Demarit eivät puolueena ole koskaan ollet hoitajien palkkatasosta huolehtimassa, kunhan joukoahoset vain saavat moninkertaiseti sen minkä koulutettu väki. Demareitten on aivan turha yrittää nyt oppositiopuolueena ostaa hoitajien ääniä millään keinoin tässä ko. asiassa, sillä se toiminta EI OLE USKOTTAVAA.
Valehtelijat
5
317
Vastaukset
- niin ei kuvittele olemattomia
- Jo riittää
ennen vaaleja tarkkaa euromäärää.
VALEHTELET TÖRKEÄSTI !- moilasH
..siis koko Suomen kansaa, joko tuon kaiken sai omista tv-ruuduistaan nähdä ja kuulla?
Jo alkaa olla kokoomuksen toiminta ala-arvoisempaa kuin mitä se on missään muodossa tuolla itärajan takana. - pysy totuudessa
moilasH kirjoitti:
..siis koko Suomen kansaa, joko tuon kaiken sai omista tv-ruuduistaan nähdä ja kuulla?
Jo alkaa olla kokoomuksen toiminta ala-arvoisempaa kuin mitä se on missään muodossa tuolla itärajan takana.Katainen ei ole koskaan luvannut mitään palkankorotusta millekään ryhmälle.
Katainen on luvannut vain sen, että valtio avustaa kuntia lisämäärärahoilla, mikäli kuntien koulutetuille ja matalapalkkaisille naisaloille työmarkkinaneuvotteluissa sovitaan muita suuremmat palkankorotukset.
Tämä on totuus.
Muu on valhetta.
Jos väität nähneesi televisiosta jotain muuta, niin sano ohkelman nimi, päivämäärä ja kelloaika. Silloin asian voi tarkistaa tv:n arkistotallenteista ja katsoa, miten asia oli.
Sellaista arkistotallennetta ei kuitenkaan koskaan löydy, koska esittämäsi väite Kataisen lupauksista ei ole totta.
Ala-arvoista tässä on vain sinun ja muiden kaltaistesi jatkuva vääristely joka on pelkkää valehtelua.
- kappaleeseen:
"Demarit eivät puolueena ole koskaan ollut hoitajien palkkatasosta huolehtimassa".
- Suomessa palkoista sovitaan työnantaja- ja työntekijäjärjestöjen välisissä neuvotteluissa, eikä mikään puolue puolueena ole niissä mukana. Ei ennen, eikä nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3506431Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483816- 971015
- 52890
Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava0880- 56856
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,137833- 41830
- 68820
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8813