Mikä

3396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Turhaa ruikutusta, Tohloppi on niin kaukana keskustasta, ettei kukaan sinne jaksa lähteä rämpimään.

Äänestä

Porukalla sinne rantaan ja katsotaan mitä tapahtuu ?

http://www.aamulehti.fi/keskustelu/thread.jspa?threadID=8960&tstart=0

"Avaus: Mikä mättää Tiikonraitissa
Vastaukset: 4 Sivut: 1 Uusin viesti: 3.8.2007 19:19 lähettänyt: Kiertäjä »
Vastaa viestiin Haku
Takaisin avauksiin Avaukset: [ Edellinen | Seuraava ]
Vastaukset: 4

Koiran taluttaja
Mikä mättää Tiikonraitissa
Lähetetty: 2.8.2007 10:43 Vastaa


Kertokapa mielipiteenne tästä rannasta..

Ilmoita asiaton viesti


harsh
Re: Mikä mättää Tiikonraitissa
Lähetetty: 2.8.2007 16:34 Vastaa


Muutama vuosi sitten tehtiin kävelytie Pyhäjärven rantaan joka alkaa Elvaalanrannasta ja päättyy Lehtisaarenkatuun. Siellä tunsi ensialkuun että kävelee jonkun tontilla, tuli meinaan sellasta kommenttia. Polut joistakin taloista johti suoraan rantaan ja venepaikoille ja sinne rakennetulle muutamallle laiturillekin. Kaipa se ranta vuosien mittaan alkaa tuntua omalta, vaikka oli yhtä hyvin minun kuin muidenkin kuljettavissa. Sama ralli taitaa olla tässäkin asiassa vaikka asuntoa ostettaessa onkin ollut selvää että rantakaista ei kuulu kauppaan. Niin että, kyllä se kävelytie sinne kuuluu.

Ilmoita asiaton viesti


Vastustaja
Re: Mikä mättää Tiikonraitissa
Lähetetty: 2.8.2007 17:09 Vastaa


Ei rikkaita saisi häiritä. Miksi ihmeessä koko järvi pitäisi kiertää ihan rantaa pitkin? On ihan hyvä poiketa välillä kadullekin. Älkää aina kadehtiko.

Ilmoita asiaton viesti


Tukittu ?
Re: Mikä mättää Tiikonraitissa
Lähetetty: 3.8.2007 19:16 Vastaa


Pääseekö siitä kulkemaan.. vai onko ranta jotenkin omavaltaisesti tukittu ?

Jos lähden kiertämään niin tullaanko sanomaan ?

Ilmoita asiaton viesti


Kiertäjä
Re: Mikä mättää Tiikonraitissa
Lähetetty: 3.8.2007 19:19 Vastaa


Siis paljonko on vesirajasta kaupungin aluetta ?

Ovatko asukkaat muuttaneen vesirajaa ?

Ilmoita asiaton viesti



Takaisin avauksiin Avaukset: [ Edellinen | Seuraava ] "

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mättää ? kirjoitti:

http://i132.photobucket.com/albums/q30/31848028/Kuva1012.xx.jpg?t=1186036673

http://i132.photobucket.com/albums/q30/31848028/Kuva1014x.jpg?t=1186036699

Kertokaapa mielipiteenne tästä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu