minulla on komplisoitunut migreeni, ilman auroja. Olen alkanut saamaan nyt aurallisia kohtauksia, estolääke päällä. Ja moneen vuoteen en ole saanut päähäni tällaista kummallista oloa. Olo on kuin olis pikku hiprakassa, epätodellinen olo... Epämiellyttävä tunne. Pitäiskö näistä olla huolissaan, pää on kuvattu ja normaaliksi rakenteet todettu. Käsien vapinaa myös on tullut.
Beettasalpaaja käytössä.
lisääntyneet aurat
5
754
Vastaukset
- Migrän
Mulla kans migreenin ollessa päällä tärisee kädet ja koko kroppa. Palelee sillon niin julmetusti koko ajan, että varmaan sekin tekee. Jos sulla on aurallinen migreeni, niin beetasalpaaja voi pahentaa ja pitkittää auraoireita esim. huimausta, puutuneisuutta, näköhäiriöitä. Mulle Bisopral ei sopinut ollenkaan, kun toinen puoli kasvoista oli puuduksissa jatkuvasti.
- ---
Sama olo se täälläkin, sekaisin silloin. Eikä se ole kivaa. Mutta johtuu kai lääkkeestä ja/tai itse kohtauksesta..?
Mulla ei ole kuin koht lääke, eikä sekään pysäytä kohtausta. Vie vaan kivun ja puhe pelaa mahdollisesti. Näkö ei, paitsi jossain vaiheessa.
Koitas saada hartiat jumista, se auttaa minulla että kohtauksen voi saada joskus pois. Ja lepo. Lue myös mitkä tekijät vaikuttaa migreenin syntyyn. Vaikka taustallahan se on aina lähes. Voithan lekurin kanssa keskustella lääkkeistä ja kaikille ei sovi kuulemma varsinaiset migreenilääkkeet jotka on epilepsiaankin tarkoitettuja (?) Selvitä kaikki vaihtoehdot ja asiat ajan kanssa.- ---
Voi olla että tuo aurallinen tekee lääke kumman olon. Eli se ei ole ehkä varsinaiseti vaan lääkkeen vika, parempaa ei ehkä ole. ?
- ---
Siis tarkoitin että lääkkeet kannattaa aina olla. Ettei tullut väärää käsitystä sana muodoistani.
- alkuperäinen alli
vointi jo parempi, kun sain hartiat pois jumista ja alkoin työt, ei voi nukkua liian pitkään. Mut kiva tietää että toi vapina saattaa johtua beettiksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2422040- 841228
- 901057
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm1171045- 123850
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87847Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa101809- 119764
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante124716- 23701