APUAAAA !!

heippa! pakko kysyä täältä apua. mistä voi johtua punakorvakilpparin ripuli?
3553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eläinlääkärille, monesti neuvovat myös puhelimessa, mitä kannattaa kokeilla. Olisko ruokavaliossa jotain vikaa?

Äänestä
  • oon ajatellu samaa että olisko ruokavaliossa jtn vikaa.

    Äänestä

  • konnaz__ kirjoitti:

    oon ajatellu samaa että olisko ruokavaliossa jtn vikaa.

    Meillä kun korjattiin akvaariota kilppari joutui asumaan pienessä laatikossa jossa vesi likaantui nopeasti. Silloin sillä alkoi ripuli, joten johtuisiko likaisesta vedestä. Nyt kun on akvaariossa uloste on ihan normaalia.

    Sillä meni myös maha sekaisin kun vaihdettiin kuivaruokamerkkiä, nyt se on kuitenkin tottunut jo. Me syötetään lähes pelkästään kuivaruokaa ja nutrobalia ja hyvin on mennyt. Tarkkaile aivasteleeko konna, jos, niin se voi olla vilustunut. Ja jos ei syö niin vie lääkäriin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


konnaz__ kirjoitti:

heippa! pakko kysyä täältä apua. mistä voi johtua punakorvakilpparin ripuli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu