Onko kellään kokemuksia kyseisestä leikkauksesta(yksityinen sektori, julkinen terveydenhuolto)? Olen kuullut, että tehdään yksityisesti vain Pulssissa, Turussa(vain yksi lääkäri) ja julkiselle puolella melkein mahdotonta päästä.
"GASTRIC BY PASS"
2
464
Vastaukset
- Liina
Gastric bypass tehtiin mulle ulkomailla vuosi sitten. Painoa on lähtenyt 50kg ja olen nyt normaalipainoinen. Valitettavasti en tiedä Suomen systeemeistä, kun en siellä enää asu, mutta halusin vain kertoa, että leikkaus todella toimii. Toivottavasti saat vastauksia Suomessa leikatuilta! Onnea tulevaan!
- leikattu
Käypä ensin vilkaisemassa sivuja
http://www.laihdutusleikkaus.com
ja siellä, ota esiin luettuasi asia sivu, jossa lukee "keskustelufoorumiin" ja rekisteröidy jäseneksi siellä. Kun olen saanut hakemuksesi, niin aktivoin sen aika nopeasti. Lähetän kaikille uusille heti alkuun tervetuloviestin yksityisviestinä foorumin sisällä, joten lukaise se sitten ensi töiksi, niin sitten on helppo jatkaa. :)
Suosittelen rekisteröitymistä, meitä on nyt 91 jäsentä tällä hetkellä, kovasti uusia , itse olen foorumin perustaja ja kotisivun pitäjä ja haen jatkuvasti uutta tietoa lisätäkseni sen tietoa haluavien saataville , foorumiin ja kotisivulle.
Minulle voit myös laittaa sähköpostia, johon pyrin mahdollisimman nopeaan vastaamaan. Tässä en ala kaikkea kertomaan, asiaa on niin paljon , joten saat tarkempaa tietoa itse foorumista ja kotisivulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867