Olen tässä jo useamman kuukauden seuraillut erään Oinasmiehen käytöstä. Välillä hän pyörii ympärilläni todella ahneesti ja haluaa minun katseeni ja sen jälkeen häipyy kauvemmas minusta ja ei oikeen ole edes näkevinään. Onko tämä Oinasmiehelle tyypillistä käyttäytymistä? Halutaan leikkiä toisen tunteilla! Todella ylimielistä käyttäytymistä Oinasmieheltä. Itse olen ollut pidättyväinen, mutta tietysti tulee sellaisia tilanteita että joudun kohtaamaan hänet.
Millainen Oinas!
3
1687
Vastaukset
- Nimetön
Itse olen päättänyt olla kaukana oinasmiehistä, samanlaisia kokemuksia minullakin.Toisinaan tulee tunne että mukana on myös röyhkeyttä, suurta välinpitämättömyyttä ainakin ja toisen tunteilla leikkimistä.Oinas seurustelee vain huomioiden itsensä ja silloin kun itselle sopii. Itse olen jo 50 ja oinasmies 58v joten toivoton tapaus on ei opi koskaan.
Mekin olemme kohtalon oikusta tavanneet muutaman kerran sattumalta,aina on halunut tavata uudelleen ja sitten taas häipynyt,mitään selitystä en ole koskaan saanut,mielestäni se kertoo jo suuresta tyhmyydestä ja luonneviasta tuon ikäiseltä mieheltä ja käytöstähän ei ollenkaan.Nyt kierran kaukaa oinasmiehet.- Kalainen
Tismalleen,kuin mun mies...ei tosin fyysisesti kovin kauas kotoa häivy,mutta henkisesti on useinkin linnunradan tuolla puolen...eipä taida kalansieluni moista riesaa kestää,oma asunto onkin haussa,salaa tosin,jos mies tietäisi lähtöaikeistani,laittaisi hurmausvaihteen silmään ja saisi luultavasti taas kerran pelastautumisaikeeni romutettua.Uskomatonta toisen ihmisen pompottamista ja manipulointia!!!
- Kyllästynyt lelu
Kalainen kirjoitti:
Tismalleen,kuin mun mies...ei tosin fyysisesti kovin kauas kotoa häivy,mutta henkisesti on useinkin linnunradan tuolla puolen...eipä taida kalansieluni moista riesaa kestää,oma asunto onkin haussa,salaa tosin,jos mies tietäisi lähtöaikeistani,laittaisi hurmausvaihteen silmään ja saisi luultavasti taas kerran pelastautumisaikeeni romutettua.Uskomatonta toisen ihmisen pompottamista ja manipulointia!!!
Juuri samanlaisia kokemuksia oinasmiehestä! Menee ja tulee omien mieltymystensä mukaan. Huomioi toisen vain silloin, kun se sopii hänen omiin suunnitelmiinsa. Olkoonkin, että silloin todella olen huomion keskipisteenä, mutta sitten...päiväkausiksi minut ikäänkuin hyllytetään muiden kiireiden vuoksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614197Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653429Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541788Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251647Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971422Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132924Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115824Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17791