Hirvee kusihätä-olo

Loppuuko tää vasta synnytykseen? Eikö tätä mitenkään pysty helpottamaan?
4939
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

... vaan mitä pidemmälle raskaus etenee!!! =)
Koita kestää!!!

Äänestä

Ei auta mikään. Kohtu painaa virtsarakkoa.

Synnytyksen jälkeen taas sitten kustessa kirvelee sietämättömästi, jos paikat vähänkin repeää.

MUTTA: se on sen arvoista! Tsemppiä ja hyvää jatkoa!

Äänestä

Koska toi hätä-olo on teillä alkanut? Miksei tästä kukaan puhunut etukäteen? Musta on kamalaa, etten tienny etukäteen tämmöstäkään.

Äänestä
  • Mulla rv 37 ja todellinen "hätäolo" alkoi viikko pari sitten. Mulla hätäolo = jatkuva vessassa juokseminen ja housujen vaihto kuiviin pari kertaa päivässä, öisin herään vessaan vain muutaman kerran. Pissi tulee väkisinkin housuun joskus. En pysty yhtään pidättelemään kun tulee hätä. Kellä ei oo tätä ongelmaa niin olkaa onnellisia siitä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helli kirjoitti:

Loppuuko tää vasta synnytykseen? Eikö tätä mitenkään pysty helpottamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu