Nahkapenkkien hoito

Tervehdys, millä aineella olisi paras käsitellä Saabiini hieman huoltoa kaipaavat nahkapenkit? Kävisikö kenties jokin tavallisten nahkasohvien käsittelyyn tarkoitettu aine? Kiitoksia etukäteen vastauksista.
4735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

löytyy autoglymin tuotteista.

Äänestä
  • Laittanut jotain nahkakausteisiin käytettävää mehiläisvahaa...

    Glymin mönjät myös hyviä...

    Äänestä

Autoglymin nahanhoitotuote jättää sellaisen himmeän pinnan. Ihan ok.

Minä vetäisin Tallinnasta ostamallani mehiläisvahalla nahan kimmoisaksi ja kiiltäväksi.

Käy myös kojetauluun.

10 euroa iso purkki.

Äänestä
  • käytän Nahkis kauppanimellä myytävää mehiläisvahaa sisältävää ainetta ja pysyy hyvässä kunnossa lehmäntakki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


penkit kuntoon kirjoitti:

Tervehdys, millä aineella olisi paras käsitellä Saabiini hieman huoltoa kaipaavat nahkapenkit? Kävisikö kenties jokin tavallisten nahkasohvien käsittelyyn tarkoitettu aine? Kiitoksia etukäteen vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu