Olemattomat Oskarit!

Näille Olemattomille Oskareille jotka ovat huolissaan Itsenäisyyden olemattomuudesta on syytä mainita että ehkä heidän olisi syytä kääntyä "luottamuksella niiden puoleen" jotka maamme ovat myyneet sinne Brysselinkaali maan keisarille ja kulkevat nokka eunukkien persuksissa.
Olette näämmä räksyjä jotka napsitte siemenet ihmisyyden kylvöstä tajuamatta että lopulta se on myös itseltänne pois!
5453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei taida mennä ipuloisille kaaliin se, että kyseessä oli demokraattinen päätös. Ipuloispuolue sai viime vaaleissa vain 0,18 %:n kannatuksen ajamalleen eristäytymis- ja loisimispolitiikalleen. Kansalaiset ovat tyytyväisiä vakaaseen valuuttaan ja korkoon.

Fyrkka kuin fyrkka.

Äänestä
  • kyllä menee jos kansa haluaa että sakut ja muut päättää tämän maan asioista ja siitä rahasta joka on käytössämme mutta ilmeistä on että et ole lukenut raha ja valuuttapolitiikkaa joten jatketaan sen jälkeen kun on sinunkin mielesi muuttunut

    Äänestä

Kyllä Teuvo Hämäläisen on mentävä itseensä,kun ei tiedä mitä selkäsi takana IPUSSA tehdään,mainnitakseni Puolueenjohdossa oleva toiminta, ei täytä hyvää toimintatapaa ja miten kohdellaan jäseniä,niin metsä vastaa,kuin sinne huudetaan,pistäkää ihmissuhteet kuntoon,niin puolue saa kannattajakortteihin nimiä ja pääsette kunnalisvaaleihin,mutta muutama aktivisti on jo lähtenyt puolueesta,hyvin ymmärän,kun olen asiasta keskustellut,niin itsenäkin kohtaan sorto oli hatusta keksittyä,jos ei ole maatilaa ja isoa omaisuutta,niin ei asiaa IPUssa.tämän ymmärsin ja tarpeeksi sotilasarvoja,ja koulutusta,kuitenkin oma koulutus päihittää monen IPULAISEN!

Sotilasarvoa ei ole tarpeeksi,eikä kaunista Dazsaa,mutta omakotitaloni ja apurakennukset ja järvioikeus ja rantaoikeus, ei riitä IPULLE,eli se ei ole köyhien puolue,vaan tarkoituksenhakuisesti etsitään kansalaisia,jotka ovat hyvin menestyneet ajavat kartono Volvolla ja itselläni on kaksi isoa Fordia,Volvo,mutta kun se ei ole kartanomallia.

Eli vain rahamiehet ja naiset sopivat IPUUN,muut menköön menojaan,tämäkö se on palkka Luovutetusta Karjalasta lähtösuvultaan oleva ent jäsenen kohtalo Kyllä Itsenäisyyttä arvostava Karjalaista pidetään jonakin ei Itsenäisyyttä ajavana ihmisenä,vaikka kaikkemme olemme tehneet, että saisimme kotimme takaisin,kun se vääryydellä otettiin!

Kannattaa miettiä Tämän Teuvo Hämäläisenkin asioita,enennkuin kirjoittelee Itsenäisyyspuolueesta liian hyvää!

entinen jäsen

Äänestä

niin loppuu EU-vitutuskin! Kun mikäs Pirun tappais jossei Piru itse! Jos sekään!

Hevosenreuhkaa päähän vaan ja poroa perseeseen!! (niinkuin ennenmuinoin auvoisina aikoina ennen EU:ta ja jänkhillä oli lappalaisilla naima-aslakeilla kiimaisena tapana!!)

Äänestä
  • Kiitos vaan huomiosta, tämähän kertookin paljon ja vahvistaa arvioni tilastanne. On se huolestuttavaa mihin Euroopan Unioni teidät fasistisena järjestönä on johtanut ja harhauttanut.
    Mutta tehdään mitä voidaan että itsenäistyisitte ja päänne selviäisi. Raukat!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Teuvo.Hämäläinen kirjoitti:

Näille Olemattomille Oskareille jotka ovat huolissaan Itsenäisyyden olemattomuudesta on syytä mainita että ehkä heidän olisi syytä kääntyä "luottamuksella niiden puoleen" jotka maamme ovat myyneet sinne Brysselinkaali maan keisarille ja kulkevat nokka eunukkien persuksissa.
Olette näämmä räksyjä jotka napsitte siemenet ihmisyyden kylvöstä tajuamatta että lopulta se on myös itseltänne pois!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu