aika mitättömän kuuloista. Laulaja on välillä ihan siedettävä, mutta lähinnä risoo nuo itse sävellykset. Usein sellaista tyhjänpäiväistä möykkää. Muutenkin täynnä kaikkea tilulilua, ei mitään positiivista sielukkuutta, väljyyttä jne.
Kehitystä ei ole tapahtunut kuin huonompaan suuntaan... kantsis poikien tehdä vaikka akustinen levy tai hommata vaikka jokunen mellotroni tuomaksen jatkuvasti häiriköivän wannabee-klassisen lilluttelun tilalle. Säveltäjän visiot siis aika heikkoja. Kuuntelijalle jää olo kuin olisi hektisesssä suurkaupungissa, jossa mäskiä vyöryy korville joka suunnasta koko ajan.
Uusi nightiwsh on...
8
670
Vastaukset
- kaivaittaisiin
Ymmärrän mitä tarkoitat paitsi:
"Usein sellaista tyhjänpäiväistä möykkää"
&
"ei mitään positiivista sielukkuutta"
Ehkä asiaa selkeyttäisi jos kertoisit muutaman suosikkibändisi?- jortsujurri
Slayer,Venom,Arja Havakka...onhan näitä....
- tämä selvensi
jortsujurri kirjoitti:
Slayer,Venom,Arja Havakka...onhan näitä....
Joo nyt mä ymmärrän. Havakka on kieltämättä kova.
Noita muita tanssipumppuja en oo kuullutkaan paitsi Salyerin hittisinkun:"I love you so not".
- Vaihtakaa pois
Ei ole NW kehittynyt. Sellaista King Crimson -tyylistä älyllistä ja esteettistä kehitystä ja yllättävyyttä kaipaisi...
- nykyinen on loistavaa
Toivottavasti NW ei koskaan lähde progen tylsän kuuloisiin kiemuroihin. Melodiat ja musiikin tunteita herättävät elementit katoavat sillä polulla.
- ddddddddddddddd
nykyinen on loistavaa kirjoitti:
Toivottavasti NW ei koskaan lähde progen tylsän kuuloisiin kiemuroihin. Melodiat ja musiikin tunteita herättävät elementit katoavat sillä polulla.
Näkee ettet ole sitten kuunnellut ehtaa progea...
Lainaapa kirjastosta ensi alkuun vaikka King Crimsonin "In the court of the crimson king" ja "Red", Rushin "Moving Pictures", Steve Hackettin "Voyage of the Acolyte" ...
Tai neo-puolelta esim. Porcupine Treen "Signify" ja "In absentia". - se myönnettäköön
ddddddddddddddd kirjoitti:
Näkee ettet ole sitten kuunnellut ehtaa progea...
Lainaapa kirjastosta ensi alkuun vaikka King Crimsonin "In the court of the crimson king" ja "Red", Rushin "Moving Pictures", Steve Hackettin "Voyage of the Acolyte" ...
Tai neo-puolelta esim. Porcupine Treen "Signify" ja "In absentia".Kiitti vinkeistä. Täytyy testata noita vanhempia. Porcupine Tree ei oikein uppoa.
- Kehitystä??
Täytteen määrä lisääntyy koko ajan pakkomielteenomaisesti. Liian täyteen ahdettua tavaraa mun mielestä. Eikä sitten kuitenkaan ole kehittynyt kunnolla ulos siitä flipperisoundisesta klisehevistä. Syntsistä vähän maltillisempaa ja hiljaisempaa kamaa ulos... vaikkapa sitten mellotron mukaan ja kitarasoundeihin kunnon vaihtelua ja ylipäätään kunnon tunnelma- ja suvantokohtia. Tuplabassarit ja tylsä särömättö hiiteen. Progressiivisempaan suuntaan...pliis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614245Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653468Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541806Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251683Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981435Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132939Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115846Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18827