Etsin tallini tammoille oreja,en kaikille mutta tässä:
bella niminen Arabi tamma etsii oria Bella. on kimo.Orin värillä ei ole väliä.Orin ei tarvitse olla sijoittunut, mutta kunhan sillä on suku.
Orin pitää olla saman rotuinen kuin tamma
San niminen Arabi tamma etsii myös oria, San on kärpäskimo.Orin väri saisi mielellään olla rautias,ruunikko tai musta. ei saman rotuinen kun San.
Laita virtuaalitallisi sivu ja kerro oristasi, Orilla pitää olla kuva. Varsat olisivat mielellään minun tallillani!
Sitten tallillani on Siitokseen Vuonohevos ori Tossi.Tosi hyvä rakenne.
Ronald niminen Connemara ori,vaalean ruskea,
Tiko niminen Suomenhevos ori.
Valo niminen suomenhevos ori
White niminen Welsh a ori.valkoinen
Forban niminen Vuonohevosori
sivuni: www.sana.suntuubi.com
oreja tammoilleni
sanatalli
0
93
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",225131Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012331- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee501899Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171720"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551286Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu120974Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää54879Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.307850Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24674