Nainen ja mies

Ohikulkijan terveiset

Erään kauppaliikkeen ovella nainen tapasi ja tervehti tuttua miestä ja kertoi jotain työpaikastaan ja pyysi sitten kauniisti miestä auttamaan, ilmeisesti auton renkaiden kanssa. Mies vaan töksäytteli kummallisella äänellä jotain joo.. joo... ja paineli omituisesti kauppaan sisälle.

Enpä ole noin Örkkimäistä käytöstä nähnyt missään.

10

2357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitten?????

      ketä kiinnostaa toisten tekemiset ja tekemättä jättämiset???????

      • 35reg

        No asiahan ei meille kenellekkään kuulu, mutta sanompahan vain että voi rähmä.


    • Ohikulkijan...

      Eihän se toki mulle kuulu, mutta tuollainen käytös viatonta naista/ihmistä kohtaan näytti olevan suuren surun tuottaja tälle naiselle. Voisi tämä mies joka noin teki, hieman ajatella millainen ihminen itse on, koska tiedän naisen, ja hän on todella mukava ihminen, eikä ansaitse tuollaista kohtelua.

    • mie vuan...

      niin, että ihakko sie ite siellä kirjoittelet?

    • tiia-riina

      Jos kerran huomasit tapahtuneen ja tunsit naisen niin miksi et voinut mennä itse tarjoamaan apuasi naiselle..

    • Jos se oli

      Jos se ämmä oli miehen ex-nainen ja vaan vonkui apua renkaitten laittoon. Mä ainakin töksäyttäisin.

      • metsur

        On näköjään asenne tollanen useilla täällä. Minä ainakin autan jos joku on avun tarpeessa, olipahan hän sitten ex-muija, naapuri tai hyvän päivän tuttu. Varsinkin pyydettäessä.


      • auttaisi
        metsur kirjoitti:

        On näköjään asenne tollanen useilla täällä. Minä ainakin autan jos joku on avun tarpeessa, olipahan hän sitten ex-muija, naapuri tai hyvän päivän tuttu. Varsinkin pyydettäessä.

        Sen kun exät etsii uudet miehen tai naisen. Yleensä ex-ämmät vaan yrittää hyötyä entisistä tuttavuuksistaan. Se on nähty.


      • suoomalainen
        auttaisi kirjoitti:

        Sen kun exät etsii uudet miehen tai naisen. Yleensä ex-ämmät vaan yrittää hyötyä entisistä tuttavuuksistaan. Se on nähty.

        perusjuntti elementissään. heheheheheh


    • yleistäjä

      Oletpa sinä viisas ihminen. Yhden väärin tulkitsemasi tapauksen perusteella pyrit tekemään epäsuoria yleistyksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1835
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      461
      1179
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      841
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      786
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe