Luin tuossa yli-ihastumisen "uhrin" viestiketjua, ja siitäpä tuli mieleeni laittaa oma pikku ongelmani muiden luettavaksi.
Taidan olla itse myös (ollut?) yli-ihastunut. En ole saanut mielestäni yhtä miestä johon ihastuin jo 10 vuotta sitten. En edes ole nähnyt ko. tyyppiä ~7 vuoteen!! Ja SILTI se vähän väliä on mielessäni. Nyt jotkut jo pitää hulluna.
Koskaan ei tapahtunut mitään, en ole tuonut tunteitani julki (suoraan ainakaan). Varmaan kyllä huomasi pöljän käytöksen, koska olin ihastuessani vasta 15-vuotias ujo hölmö.
Ihastuminen oli todella epätoivoinen ja "rankka", tietenkin kun herkässä iässä olin. Onko se nyt mikään syy silti. Nykyään olen tavallaan päässyt yli ja naurattaakin koko hullutus. Mutta eipä ole täysin unohtunut. Teki niin suuren vaikutuksen olemuksellaan tämä mies.
Yli-ihastuminen II
10
1846
Vastaukset
- onnellinen siitä
jos olet kokenut noin voimakkaan tunteen joskus.suotta ei sanota että intohimoinen rakkaus on lahja.sitä ei kaikki koe koskaan.
- hölmö minä
Platoninen rakkaus-joo.
Nythän mä hokasin.
Kuinka se ei ole tullut aikaisemmin mieleen?
Sorry!- hölmö minä
Platonisessa rakkaudessa toivotetaan hemmo hevon kuuseen ja halutaan pitää omat unelmt omissa käsissä.
No helvetti! - aloittaja
hölmö minä kirjoitti:
Platonisessa rakkaudessa toivotetaan hemmo hevon kuuseen ja halutaan pitää omat unelmt omissa käsissä.
No helvetti!Oikeilla jäljillä olet :)
Ja ei kai nyt ihan hevon kuuseen. Toisaalta kun on "unelmat omissa käsissä" niin ei tule pettymystä :)
Paitsi tietenkin kun unelmat eivät toteudu!
- pakotus
Mistä löytyy osa 1?
- jo*
avattu? Apuaaa!!
- jotain*
muistiinpanoja on silloin tehty...
- mikäkin
on? se on suhteellista, siis se miten asiat kokee. Joku ajattelee yli-ihastumisena, toinen rakkautena. Voi toista rakastaa, ilman että saa vastakaikua.
Pääasia on; älkää antako ristiriitaisia viestejä.- aloittaja
en uskalla puhua rakkaudesta, kun en ihastuksen kohdetta tuntenut sen paremmin. Oli vain todella pinnallista sananvaihtoa muiden kertomaa tietoa ja tietenkin ulkonäkö (joku siinä, silmät/katse varmaan, löi jalat alta).
Huh, vielä kun sais kokea jotain sellaista!
Luultavasti itse käyttäydyin aika ristiriitaisesti, kun alkoi jossain vaiheessa hävettämään ihastumiseni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679