Milloin teitte raskaustestin?

uiks

Kuinka kauan odotitte joko kuukautisten alkamispäivästä tai munasolun oletetusta hedelmöittymisajankohdasta, ennen kuin teitte raskaustestin?

11

1395

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiiti81

      raskaustestin vasta 2 viikkoa menkkojen myöhästymisen jälkeen. Olisin toki tehnyt aiemminkin mutten osannut edes kuvitella olevani raskaana kun yrittämistä oli vuosi takana. Ja silloin laskeskelin että olen ollut juhlimassa kolmesti mutta onneksi vauva voi hyvin:)

    • maami

      Tein testin 5pv myöhästyksestä ja tuli . En uskonut olevani raskaana enkä näin ollen heti mennyt testaamaan kun ei menkat tulleetkaan.

    • samana päivänä

      kun kk olisi pitänyt alkaa ja haalea plussa tuli;)

      Vielä en ole päässyt ultraan jne. Toivottavasti plussalainen oikeassa paikassa.

    • testinki

      esikoisella tein testin,kun menkat pari päivää myöhäs.ja tällä tokalla tein kun 5p'äivää myöhässä

    • kuin te

      Meitsi käy vähän hitaammalla ja tein testin vasta 24 päivää kuukautisten oletetun alkamispäivän jälkeen... :)

    • teki...

      Hoikka ystäväni teki testin kun ei enää pystynyt sitomaan kengännauhojaan kunnolla. Tehokas on tuo kieltämisen lahja. Neljän viikon päästä testistä syntyi ihana pieni poika, jolla ikää nyt jo pari vuotta. Rakastettu ja vanhempiensa silmäterä, erikoisesta alustaan huolimatta.

      • nyt meni kyllä

        vähän yli hilseen.


      • et miten
        nyt meni kyllä kirjoitti:

        vähän yli hilseen.

        meni yli hilseen? etkö usko vai mitä?
        onhan tuo harvinaista,mutta isosikoni kaverille kävi samoin,tosin hän oli hieman isokokoien ja meni lääkäriin mahakivun takia,joka loppujen lopuksi tarkoittikin sitä,että synnytys oli käynnistynyt,eikä hän tiennyt olevansa raskaana,tai no siis "tiennyt".olen sitä mieltä että on mahdotonta oikeasti olla tietämättä sellaista asiaa,mutta jotkut vaan on niin kiellossa siitä ajatuksesta eikä halua uskoa sitä todeksi!
        omalla ystävälläni kävi melkeen samalla tavalla,paitsi et me muut sanottiin et oot kyllä raskaana,ku maha oli ihan selkee ja hän vaan joi siideriä ja sanoi että enkä ole.lopulta kun hän teki testin ja meni lääkäriin,hän olikin viidennelle kuulla.mutta se oli vaan tyhmyyttä,oli meninaan niin selvää et hän oli raskaana,ja silti vaan joi ja poltteli vaikka mitä.
        mut kyl noita tapauksia on,ihan sama uskooko niitä vai ei!


    • hedelmöityksestä

      moi, tasan 14 päivää hedelmöityksestä, melkeinpä tunnilleen. Tämän tiedän siitä, että olimme hedelmöityshoidossa ja ajankohta on minutilleen selvä. Todella haaleaa viivaa näytti, mutta plussa se oli.

      • heluna'27'

        Moi!

        Meillä sama, kävimme inssissä ja lupa oli tehdä testi pp14 mutta jo pp12 oli aivan pakko kokeilla. Plussahan se pärähti =)

        Nyt viikolla 22 0 =)


    • päivänä

      tein testin, eli kp 28/28. haalea plussa tuli. Ovulaatio oli ollut tietääkseni noin kp 14.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      262
      4341
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3538
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      159
      1861
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1734
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      299
      1457
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      989
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      896
    8. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      869
    9. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      862
    Aihe