kiinnostus 0

vaikea tilanne

Olen seurustellut poikaystäväni kanssa kolmisen vuotta. Rakastan häntä todella paljon, olemme parhaimmat ystävykset myös.
Alussa seksi oli mahtavaa, hän oli minulle ensimmäinen ja kaikki tietty oli uutta ja jännää. Kuitenkin jo vuoden jälkeen minulla alkoi seksihalut kadota (ei ollut e-pillereitä vielä).

Ajauduin sitten syrjähyppyynkin, jota tietenkin kadun. Mieskin tietää ja asiat on sovittu (vaikka eivät ne unohdu). Typerintä tässä on, että olen ITSE ollut kovin mustasukkainen miehestäni ja epäillyt vaikka mitä.

Poikaystäväni haluaa joka päivä ja yleensä saakin. Minä taas haluaisin kerran parissa viikossa. Nimittäin omaa miestäni! Kyllä kiinnostaisi päästä puuhiin jonkun kanssa ketä haluaisin. Seksistä on tullut minulle pakkopullaa, vaikka kuulunkin niihin armoitettuihin, ketkä aina laukeavat...Huolimatta siitä, että miehelläni on vehkeessään pieni vajavuus (ei koossa, mutta seisokki ei ole ihan "täydellinen", loppuun viety tms)

Mitäpä siis pitäisi tehdä? Kuten sanoin, rakastan miestäni, meillä on todella hellä ja rakastava suhde. Mutta kun en häntä seksuaalisesti halua. Hukkaanko elämääni parhaillaan? Eihän parisuhde seksin varassa lepää, mutta kyllästyttää huomata itsensä haaveksivansa jostain muusta.

0

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ei käy sääliksi sitä miestä

        Sitä saa mitä tilaa.
        Ikävä
        179
        1762
      2. Muistakaa pojat tämä.

        Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
        Ikävä
        109
        923
      3. Mitä mieltä olet?

        Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
        Ikävä
        110
        783
      4. En ehkä onnistu siinä

        Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
        Ikävä
        58
        755
      5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

        Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
        Ikävä
        209
        674
      6. Mies,oletko koskaan...

        Käyttänyt maksullista naista?
        Ikävä
        133
        638
      7. Oletko päättänyt

        Että luovutat minun suhteeni
        Ikävä
        52
        601
      8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

        hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
        Ikävä
        20
        590
      9. Pahoin pelkään nainen

        että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
        Ikävä
        51
        572
      10. Kirjoita kolme sanaa

        mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
        Suhteet
        37
        556
      Aihe