Surullista luettavaa

kepupalsta

Poikkesin katsomaan tätä kepulaisten keskustelupalstaa.
Eikö täällä osata keskustella asioista sivistyneesti?
Keskusta on yksi puolue muiden joukossa.
Puolueita on onneksi muitakin.
Ottakaapa kepulaiset suuttumatta kantaa myös muiden ihmisten (puoluekannan omaavien) mielipiteisiin asioista.
Keskusta EI OLE yksi ja ainoa oikea puolue.

Keskusta ajaa ymmärtääkseni enimmäkseen maanviljelijöiden asioita.
Siitäkö tämä paskan heitto tällä kyseisellä palstalla johtuu.

13

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei todellakaan

      että keskustasta hallituksessa on sinuskausiksi viitaten krittisyyteen mm Häkämiehen taitamatomutuen monellakin tavalla.

      Tietysti kokoomuksella on ne omat tietonsa, mutta ei minunkaan tietoni pohjaudu puoluekonttoreihin.

      Vanhaseen luotan pääministerinä.

      SITOUTUMATON

    • luepa pareen

      Se on kuule niin, että kepupalstalla ei viljelijät ehdi kirjoittelemaan ja vielä päiväaikaan, iltasella ovat ihan naatti, ei tänne oikea keupulainen edes eksy.

      Ne ovat demuja, jotka tänne työttöminä kirjoittelevat.

      Ja Uusi-Ukki ja joku Korhonen etupäässä saavat muut demut ilkamoimaan.

      Keskustapuolue on ihan samanalinen suomalaisia edustava puolue, itselläsi on jäänyt joku vanha grammarilevy päälle, kun ajattelet, keskusta ja maanviljelijä. Jos haluat parempaa tietoa politiikasta, sinun täytyy opiskella paljon enemmän ymmärtääksesi tämän hattuilun täällä, eli demarit hattuilee ja aina.

      • ?????-

        >ei tänne oikea keupulainen edes eksy.<

        Mikäs sä sitten oot?
        Väärä keupulainen?

        Onko seppo Hietanen työtön demari, vai konkurssin tehnyt keupulainen?
        Olen huomannut hänenkin tänne kirjoittelevan, sekä päiväs- että yöaikaan.


    • ovat onnellisia

      Keskustalaisten rakkauselämä on parasta verrattuna muiden puolueiden kannattajiin. Tästä asiasta on olemassa oikein tutkimuskin. Viriili rakkauselämä luo uskoa tulevaisuuteen. Se on luja perusta onnellisuudelle yleensäkin. Santeri Alkion luoma keskusta-aate ei perustu muiden kadehtimiseen tai riistoon niin kuin ulkomailta tuotu marksilais- tai kapitalismioppi. Näihin oppeihin vinksahtaneet ovat aina kateellisia ja tyytymättömiä. Sellainen olotila syö ihmisen sielua ja tekee onnettomaksi. Keskustapalstan paskakirjoitukset ovatkin luultavasti tällaisten onnettomien ihmisraunioiden sepustuksia. Keskustalaisten kirjoituksista sen sijaan huokuu onnellisuus ja tasapaino.

      • Tuttu juttu

        ...


      • Rakkauselämä

        HIH HIH HIH HIH, milloonkas se seuraava seiska ilmeestyykään.


      • minkäänlaista
        Rakkauselämä kirjoitti:

        HIH HIH HIH HIH, milloonkas se seuraava seiska ilmeestyykään.

        elämää ne elää seiskan tuloa odotellen ja täällä roikkuen.


      • rakkauselämästä

        kertoo eniten puolueen pää-äänenkannattajan sonnimiehen itselleen valitsema nimimerkki...


      • .........
        Rakkauselämä kirjoitti:

        HIH HIH HIH HIH, milloonkas se seuraava seiska ilmeestyykään.

        Taisi mennä väärälle palstalle? Vai pitäisikö kuitenkin opetella kirjoittamaan sana Keskusta oikein...


    • tiedät

      ketkaä tällä paskaa heittää, punikit ja persut ja kokomustat, maanviljeliötä on enää niin vähän, että turha on niitä kadehtia, mutta keskuta oli viime vaaleissa silti suurin.

      • MTK/kepu-jyrät

        Viimeiset maanviljelijät on keskustan kansanedustajia ja ministereitä.


    • Elämän on.

      Jokainen tuo oman näkemyksensä,juuri keskustan harjoittamasta politiikasta käytännössä.Ei nämä mielipiteet ole paskan jauhamista,vaan niiden korjaamiseksi tarttis tehrä jotain.

    • mieroi

      ajaa pelkästään maanviljelijöiden asioita. Ei todellakaan pidä paikkansa tällä hetkellä.

      Keskusta ajaa pienitulosten, lapsiperheiden, eläkeläisten ja työttömien asioita pääasiassa.

      Siksi se on oikea puolue. Oikeita arvoja täytyy kunnioittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5050
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1594
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1219
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1159
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1113
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1007
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      969
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      875
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      743
    Aihe