tän palstan voisi poistaa

turhana

Koska itsenäisyyspuoluekin on poistettu puoluerekisteristä, sen voisi poistaa myös Suomi24-palstoilta.

3

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lauri Leskenlehti

      Lakkaa kirjoittamasta tälle palstalle. Ellei kukaan kirjoita, voidaan todeta, ettei aiheelle ole enää perustelua.

      Kirjoittelu kuitenkin edelleen jatkuu.

      • ei tarvi lakkauttaa

        Eihän itsenäisen Suomen valtiosta,hallituksesta ja eduskunnastakaan puhuminenkaan ole loppunut palstoilla, vaikka sitä ei ole enää:on vain joku EU:n osavaltion Suomi.

        Miksipä siis lopettaa puhe puolueesta ja muuallakin esillä olevasta Suomen itsenäisyyden ja hyvinvoinnin palauttamisen aiheesta? Vaikka IPU-puolue ei ole toistaiseksi taas EU:n osavaltio-Suomen vaalirekisterissä, puolue ja ajattelijat ja lehti ja www.itsenaisyyspuolue.fi ovat olemassa ja voivat entistä paremmin.


      • Psykopatologia

        .
        On hyvä että EU-huijaukseen liittyviä asioita on jatkuvasti esillä.
        .


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1132
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      144
      1069
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe