pahinta.
No niin, taas se pian alkaa. Nyt ei muuta kun toivotaan ettei tänä vuonna kontata. En ilkeä lähteä enää pois Kuopiosta jos taas jäädään jumboksi. Usko on kyllä (´kuten aina enne kauden alkua´) kova! Mutta niin monen epäonnistuneen liiga kauden jälkeen alkaa väkisinkin tuntua siltä, että näiköhän tämä on sittenkään oikea sarjataso?
Tämä kausi on varmaan se ns.suunnan näyttäjä. Jos jäädään viimeiseksi on siitä todella vaikea enää ylös nousta. Se vähäinenkin jäljellä oleva uskottavuus menee täysin ja sitä kautta niiralanmonttu tyhjenee entisestään.
Toivotaan toivotaan!
Toivotaan parasta
2
201
Vastaukset
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jos tarvis kouluarvosana antaa Kalpalle niin 5 antaisin. Se on suht samaa luokkaa tps:n ja saipan kanssa. Jos kaikki menee nappiin ja tuuri on myötä niin kalpalle siunaantuu sija 12 ehkä jopa 11. Ja Kalpan rosterihan EI kestä pienintäkään loukkaantumista ei ainakaan kovin pitkäaikaista.
Kysynkin siis(täysin provosoimatta) että: Onko sijoituksella sitten mitään väliä jos KAIKEN onnistuessa ja loukkaantumsilta täysin vältyttäessä olisi ihan maksimaalinen suoritus se 11.sija. Kysymyksen voisi kysyä niinkin että onko mitään järkeä ylipänsä olla liigassa jos tavoitteet(realistiset) ovat juurikin sijat 11-12.?
Muutenki 14 jengiä ligassa on liikaa. Mun mielestä 12 olis paaaaljon parempi tai edes se 13. Samalla menis sitte kärpiltäki ne helpot pisteet ja voittas joku mu välillä runkkarin ni palais nekin maanpinnalle.
Kyllähän kalpakin sillon tällöin pelaa ihan pirteästikin ja vaikeuttaa joskus niitten rahakkaimpienkin seurojen elämää.
Mutta katotaan nyt rauhassa ainakin jouluun asti ja jatketaan aiheesta sitte lisää jos on aihetta.- jalkamiina
ole tavoitteena se mestaruus,kuten jokaisella muullakin liiga seuralla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011641- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702