Fox News uutisoi jokin aika sitten Meksikon ilmavoimien hävittäjistä kuvaamista UFO:sta:
http://www.youtube.com/watch?v=uDOOZ_IPb6Y
http://www.youtube.com/watch?v=uDOOZ_IPb6Y
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taitaa olla kyse Meksikossa 2004 kuvatuista ufoista.
Itseä häiritsee videolla suuresti se, että osa ufoista näyttää erehdyttävästi kuumailmapallolta ja se seikka että näyttää kuin hävittäjät eivät edes yrittäisi päästä lähelle kohteita!
Muuten, FOxin toimittaja kertoo että USA:n hallitus tullee kertomaan alieneista piakkoin. Project disclosure kun painostaa asiaa kovasti; sehän koostuu eronneista valtion työntekijöistä.
Muuten, samaan syssyyn valtio voisi tulla esittämään totuuden 9/11 tapahtumista. Olen nimittäin katsonut kaikki mahd. aineiston asiasta ja kaikki viittaa valitettavasti että kyseessä oli tarkoin harkittu sotilasoperaatio, itseasiassa ei löytynyt yhtään seikkaa joka puhuisin terroristien roolista asiassa!
noi kaikki valot oli peräisin samasta aluksesta, aluksen/(mikä lienee) täytyi olla mitoiltaan valtava.
Kuten jo todettu, muoto on kuin kuumailmapallojen, tai vastaavasti melko kookkaiden säähavaintopallojen. Toisaalta en näe mitään järkevää syytä, miksi tuollainen määrä säähavaintopalloja kokoontuisi yhteen paikkaan, tai miksi ne kaikki vapautettaisiin kerralla, jolloin ne "kerääntyisivät" noin yhteen.
Jos ne taas ovat humis-aluksia, niin ne käyttäytyvät melko epätavallisesti. Lentävät peräkanaa, eivät poukkoile.
Mutta luulisi, että sotilasviranomaiset tunnistaisivat kaikenlaiset "maalliset" lentopelit, niin kuin säähavaintopallot, etenkin noin selvästä kuvasta. Ehkäpä tässä sitten onkin kyse jostain muusta...
Nehän on noiden koneiden omat valot kun heijastuu vesipisaroista, joten ei mikään ihme ettei niitä saada koskaan kiinni.
Unohdin sanoa, että ne liittyy esim. huumekauppaan. Ne kuumailmapallot sidottu toisiinsa jotenka siksi liikkuvat yhdessä sulavasti.
Silti, jos näin olisi niin ilmavoimat ne saisi kiinni yms. Silti, ilmavoimat vain tarkkailee tilannetta videon perusteella!
Kuumailmapallo näyttää olevan hyvåä selitys nuille ufoille, vaikka itse maan ulkopuoliseen elämään uskonkin..
http://www.alcione.org/FAM/FLIR_CONCLUSION.html