Tyhmiä kyselen....

Elikkäs... tein r-testin 30.7 eli viikko sitten maanantaina.voinko jo nyt soittaa neuvolaan ajan? vai soitanko työterveyteen? eikös ensimmäisen ultran voi ottaa vasta viikolla 7? neuvolassa ne varmaan auttaa laskee kuin pitkällä on??
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Soita vaan neuvolaan, itsekin soittelin (rv nyt 6 2) ja sain ekan ajan syyskuun alkuun :)

Äänestä

Mä tein testin viime tiistaina ja soittelin viime perjantaina neuvolaan ja sain ajan 27.8.
Odotan toista ja ilmoitin jo töissä raskaudessa kun on niin fyysisesti raskas työ.
Soittele vaan sinne neuvolaan niin saat ajan.
Onnittelut raskautumisen johdosta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eevi81 kirjoitti:

Elikkäs... tein r-testin 30.7 eli viikko sitten maanantaina.voinko jo nyt soittaa neuvolaan ajan? vai soitanko työterveyteen? eikös ensimmäisen ultran voi ottaa vasta viikolla 7? neuvolassa ne varmaan auttaa laskee kuin pitkällä on??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu