Kohta napsahtaa päässä

-kyllästynyt-

Tilanne on tämä:

ma-to: alakerta tulee himaan n. klo 18... eläimellinen nussinta alkaa n. 10 minuutin päästä tästä. Nussivat siinä kunnes äijä saa orqut. sit parin minsan päästä alkavat toisen kerran... sit kun kello on 22-23.. taas nussivat..

pe: sama kuin arkipäivä mutta tulevat ilmeisesti viihteelta joskus 3-4 aikaan yöllä ja nussivat.

viikonloppu: nussivat aamulla, päivällä monta kertaa, sit illalla...


nainen vinquu niin saatanasti ja seinät paukkuu tahdissa... tavaroitakin kuuluu joskus tippuvan lattialle ja vitunmoinen kikatus ja ähkiminen... sit se ämmä hokee oh oh ah AH AAAAAA.. oh my god... vittu! ah! oouuuuuu! äijästä ei onneks kuulu juurikaan mitään...

ei vittu kehtaa tuoda ketään sukulaisia/muita vieraita kylään enää.. kerran oli vieraita (mummu ja täti) ja sit siinä alkoivat panemaan.. siinä sitten kahvipöydässä joimme kahvia ja kuuntelimme panoa, kunnes laitoin tv:n päälle..

monta kertaa oon yrittäny kerätä rohkeutta mennä sanomaan suoraan sille akalle että nyt vittujumalauta naama kiinni saatana.. mutta rohkeus ei ole riittänyt.. toinen ongelma on sen äijässä kun on niin vitun vihasen korston näkönen ettei tiedä mitä tekee jos menee sanoon asiasta...

tätä samaa oon nyt kuunnellu puoli vuotta (sen ajan mitä ne on asunu siinä) ja nyt vittu alkaa oleen mitta täynnä.. kohta napsastaa päässä... eli mitä pitäis tehdä / neuvoja..

22

4675

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tee jäynää

      Joku muuten oli tommosen takia soittanut poliisit paikalle. Kun oli liian äänekästä puuhaa ollut Lehdes joskus siitä luki. Tee niin

      Tai sitten raotat niitten postilaatikkoa, nauhotat niitten ähinät ja lähetä kasetti sille akalle

      • ......

        sen jälkeen voivatkin ite soittaa poliisit paikalle ja laittaa kasetin labraan ja kattoa sormenjäljet jne jne.Mihin nyt haluaakaan ryhtyä. sillä toi on kotirauhan häirintää siinä missä meluaminenkin. Kaikki jotka valittaa muiden naimisesta ovat vaan itte ilman olleet 20 vuotta ja tarttisivat käyttöohjeet jotta sujuisi. MUllekkin aikanaan mummo alhaalta jakso valittaa lapuilla ANONYYMISTI (joka on vitun säälittävää) sängyn natinasta, eikä meillä edes huudeta koskaan kyseisessä puuhassa. Vittu se mun vika ole että talot tehään nykyään ontelolaatoista ja pierutkin kuuluu läpi. En mä yritä edes varoa sängyn natinaa kun panen, käännän kylkeä tms. Koska mulla ei ole siihen velvollisuutta


    • erakoksi...........

      Muuta jonnekin korpeen, jos et kestä elämän ääniä.

      • aina keskusteluissa

        käytetään tuota samaa fraasia, kun joku hieman avautuu kaupungissa, kerrostalossa tapahtuvasta häiriöstä?

        On totta, että kaupungissa pitää olla sietokyky korkeampi kuin jossain omakotitaloalueella, pellon keskellä, mutta ei sen niinkään pidä mennä että kaikenlainen jatkuva meluaminen pitää sietää.

        Kyllä sitä lihaa voi piilottaa hieman vähemmänkin äänekkäästi, joten ei nussiminen ole mikään pyhä toimitus, josta ei saisi valittaa.

        Jotenkin näissä tällaisissa keskusteluissa mennään aina suoraan jompaan kumpaan ääripäähän; eli pitäisi olla joko täysin hiljaa tai sitten pitäisi saada pitää millaista melua tahansa.

        Entäs tämä vanha kohtuuden sääntö? Eli toisinaan esiintyvää ääntä voisi sietää, saattaahan sitä itsekin joskus olla häiriöksi. Mutta jos joku koko ajan metelöi, oli se sitten vaikka tällaisen seksiaktin takia, niin voisihan sitä pikkaisen rajoittaakin? Vai?


    • itse jaksan vielä

      Myös minun naapurini paneskelivat niin kovaa, että unenikin häiriintyi :D
      Milloin kylppärissä, milloin keittiössä.. Hirveä, näin ilkeästi sanottuna teennäinen voihkiminen keskellä yötä ja päivää, ihan milloin vain. Harrastan itsekin paljon seksiä ja usein, mutta viime aikoina vasta täällä kotonani. Saavat nyt kuulla, miltä heidän seksinsä noin suunnilleen kuulosti (itse en ole kuitenkaan ottanut oppia pornoleffasta)

      Niin, veikkaan että joku naapuri valitti, tai sitten heidän lempensä hiipui. Kuukausiin ei ole kuulunut yhtään mitään, vaikka asuvat vielä.
      Seksionnea heillä siis kesti parista kuukaudesta puoleen vuoteen ja lakkasi kuin seinään.

    • sullla taitaa olla

      wäärät lääkkeet,jos on aikaa seurailla,heh heh.

    • ...on kokemusta

      Kaikki sympatiat Sulle! Olen joskus kärsinyt samasta ja minäkin aloin välttämään iäkkäimpien vieraiden kutsumista kylään. Kävi vielä niin hyvä tuuri, että ko. vuokra-asunnossa asui kaksi kanipariskuntaa peräkkäin.

      Nukkumisesta ei tullut mitään, sänky paukkui seinää vasten ja varsinkin daami nro2 ulvoi kuin mäyräkoira...ja monta kertaa päivässä. Oikeasti alkoi ahdistamaan kun yöunet jäivät usein muutamaan tuntiin.

      Ekaa kundia pyysin siirtämään sänkyä kauemmaksi seinästä. Meni punaiseksi ja kertoi tyttöystävänsä koiran hyppivän sängyllä. Niinpä, sitähän ne koirat tekee kaiken aikaa. Missähän he mahtoivat itse nukkua kun koira vaan pomppi sängyllä.

      Tokalle kundille vein lapun johon laitoin päivämäärän lisäksi kellonajan (oli jälkeen puolenyön viikolla) ja selitin viestissä, että oli hieman hankala nukkua sen ulvomisen kanssa. Auttoi vähän.

      Olen sitä mieltä, että tähän aiheeseen suhtautuvat naureskelen tai tyyliin "olet kateellinen" ne henkilöt, jotka eivät ole koskaan asuneet vastaavassa tilanteessa. On nimittäin helvetillistä yrittää elää normaalisti kun naapurissa vain naidaan...

      • seuraavalle daamille

        suukapulaa! Ja vielä vesisänkyä!
        Niin yksinkertaista!


    • muijalle,

      että hommaa pienikullisemman ukon, ettei tartte vinkua niin maan perkeleesti. vaikka rappukäytävän ilmoitustaululle kehoitus.

    • oma elämä

      & oma panokaveri.

      Mä siis ihan totta repesin sun juttus luettuani..

      • miettisit

        repeilijä siinä tilanteessa, kun lapsesi ristiäiset ovat kotona ja naapurin kanit panevat samanaikaisesti parastaan kiihkosta kiljuen.
        Saattaa olla, että juhlavieraille jäi vähän epäselväksi, minkä nimen vauva mahtoi saada.

        Tai no, sullahan tulisi varmaan vaan mieleen, että loppusi jo kastetilaissu, niin pääsisi pistämään panokaverin kanssa uutta alulle.


      • eihä
        miettisit kirjoitti:

        repeilijä siinä tilanteessa, kun lapsesi ristiäiset ovat kotona ja naapurin kanit panevat samanaikaisesti parastaan kiihkosta kiljuen.
        Saattaa olla, että juhlavieraille jäi vähän epäselväksi, minkä nimen vauva mahtoi saada.

        Tai no, sullahan tulisi varmaan vaan mieleen, että loppusi jo kastetilaissu, niin pääsisi pistämään panokaverin kanssa uutta alulle.

        toi mitää miettis. sehä on just se oman elämänsä huippuketkiä elävä naapuri, josta ap kerto!


    • ...

      Laita postiluukusta lappu jossa kohteliaasti pyydät hiljempaa. Jos ei mitään koskaan tapahdu, niin keskustele isännöitsijän kanssa kohteliaalla kielellä. Hän laittaa huomautuslapun mahdollisesti ihan oma aloitteisesti... ja kertoo sulle siitä puhelimessa.

      Itsekin olen kestänyt naapurimelua joskus, mutta joku raja kai siinäkin.

      • laitettavaan lappuun

        "Se, että meiltä ei kuulu ääniä ei johdu siitä, että äänieristys olisi huippuluokkaa, vaan ettei meillä pidetä meteliä.
        Pidämme puhelimen hälytysäänet kohtuullisen hiljaisella, emme huuda huoneistossa, emmekä virtsaa keskelle pönttöä, puhumattakaan että oksentaisimme pää vessapöntössä.
        Sukupuoliseen kanssakäyntiin olemme varanneet sängyn, joka ei liiraa pitkin lattiaa työntöjen tahdissa,eikä se sijaitse patterin vieressä.

        Toivomme sen tiedon, että lähes kaikki elämänne iloineen ja suruineen kuuluu myös naapurustoon, hieman hillitsevän menoanne.

        ps. mielestäni nainen joka orgasmissa huutaa kuin pistettävä sika lähestyy feikkaamisen rajaa.

        ystävällisesti,
        naapuri "


    • pwä

      veljeni vanhaan kämppään.. Lähti pois kun ei jaksanut kuunnella sitä teennäistä pornoleffakieuntaa.

    • mielestä

      kaikki pitäs kieltää. Hienolle mallille menny suomi.

      Hengittäminen pitäs varmaan kohta kieltää. Nyt ei saa etes poltella tupakkaa ja kohta laki kieltää nussimisenkin.

      Ei heleeeevettiii!!!!!!


      VOI VITUN TIUKKIKSET, HOMMATKAA OIKEA LÄÄKITYS!

    • - paneskelija -

      Etkö itse saa pillua?

      • sun...

        naises kiljuu ku tylsällä kirveellä tapettava emakko??? siksikö ku sä n****t, sitä ku katujyrä!
        koittasit ees vähä rajottaa röhkimistäs. pliiiis!


    • kuulu

      joskus vaan aaaaa tai öööörgh miehen suusta alakerrassa kolinan jälkeen. Lähinnä huvitti...

      • Anonyymi

        Jos ei nussi väh krt päivässä, tulee hävikkiä ja ahtistusta!


    • Anonyymi

      Kauittimet lattiaa kohti, netistä huuto pornovideo pyörimään mahdollisimman lujalla!! Sitä saa mitä tilaa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      97
      3998
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3347
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      131
      2668
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      242
      2173
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      93
      1929
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1883
    7. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1819
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      115
      1658
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1321
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1242
    Aihe