Milloin tapaavat alkaa? Lapseni on nyt 5 kk, ja tässä niitä yhä odotellaan.
Synnytyksen jälkeen
ensimmäiset kuukautiset?
7656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
imetys vaikuttaa paljon.
jollain voi kestää enemmän tai vähemmän.
Mulla alkoi viisi viikkoa synnytyksen jälkeen ensimmäiset menkat. Jälkivuoto kesti vajaat kolme viikkoa. Mietin, että miten mua niin kiukuttaa, mahaa ja jalkoja nipistää ym. juuri tuolloin joulukuun alussa. Kuukautisethan sieltä tuli ja ovat olleet hyvin säännölliset siitä lähtien. Ei mikään mukava juttu.
5-9 kuukautta synnytyksne jälkeen ennen kuin ovat alkaneet.
Minäkin niitä odottelin ja odottelin.. kunnes tajusin ja kuulin olevani raskaana rv.14!! :D Tuolloin edellinen ipana oli reilun 8kk ikäinen.. muistaakseni.. Nyt rv.23 tulee huomenna täyteen.
vaikka täysimetin 6 kk. Typerää....
Muistaakseni meni tasan puoli vuotta, kun menkat taas alkoivat - ja ne olivatkin sitten niin runsaat, että luulin vuotavani kuiviin! Ei kiva.
Sitten melko nopeasti ne alkoivat epäsäännöllistyä ja lopulta olla poissakin tuon puoli vuotta, kunnes loppuivat kokonaan. Tervemenoa, minä en ainakaan niitä kaipaa!