Ny se saatanan Katainen perustelee verojen nostoja, mm. polttoaine ja energiaveron, ilmastonmuutoksilla. Täyttä paskaa koko juttu. Sillä verukkeella vain saadaan köyhät kyykkyyn ja perustellaan ko. verojen nostot. Kuka oli se joka Suomen puolesta allekirjoitti Kioton sopimuksen? Oliko se Aho, Holkeri, Halonen, Lipponen vai Tuomioja, joka tapauksessa hänet pitää haastaa siitä valtakuinnan oikeuteen. Tässä asiassa pitää liittyä USA:n leiriin ja repiä koko saatanan sopimus.
Varallisuusvero takaisin, polttoaine-veroa alas, kuten jäte- ja energiaverojakin. Näin on näreet, kapina tästä tulee...
Maailman suurin huijaus
Erkki...
5
402
Vastaukset
- Muutoksen aika
Kataisen löpinät varsinkin aivan käsittämätöntä potaskaa!
- Rekkamiehiako jalleen tarvi...
barrikaadeille? On meilla pahvit paattajat
- vihreet jalkapuuhun
se voimakkaimmin rummutti
- Erkki....
Ja nyt kaikki poliitikot menee sen taakse, ja sillä varjolla nostellaan veroja. Ku kerran Kioton sopimuksessa on näin sovittu niin sit tehdään näin ja korotetaan. Hitto ku niil ei oo aivoja. Katainen samanlainen nynny.
- nirri pois
Emmekä anna selitykseksi ,kuten tapa ollut selittää häiriintymisellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708