Leijona nainen olen ja pahamainen...
Olen ylpeä,joka ei lannistu muiden haukkumisista,koska tietää tai luulee että oma pielipide on aina oikea.Sanoo muut mitä tahansa....
Rehellinen olen vain itselleni varsinkin rakkausrintamallani,koska haluan saalistaa ympärivuoden olen varattu tai en.Erittäin hellää rakastelua piisaa,mutta haluaa rakastajansa juuri saaliikseen ei riesakseen,koska haluaa niin paljon tilaa mennä yksikseen,ettei tarvitse kädestä pitäjää.Ei tule toimeen etenkään määräilevän miehen kanssa.Vaikka kotiin olisi pitkä matka ja miehelläni olisi auto ja olisimme riidelleet.Mielellään kävelisin kotiin,kun istuisin mieheni kanssa autossa ja riitelisin.Haluaisin kuitenkin mieheni olevan kotona odottamassa minua ja näyttävänsä rakastan minua kaikesta huolimatta.Uskollinen rakastaja,joka osaa kertoa olevansa varattu,mutta voi pettää luottamuksen flirttailemalla toisille vaan ollakseen aina yhtä kiinnostava ja vaikeasti tavoiteltava.Reilu,joka jättää kiinnostuksen kohteen mieluiten,kun ystävänsä pulaan.Jaksaa kuunnella ja auttaa.Höpöttää nauraa ja railakkaasti bailaa.Haluaa miehen,joka palvoo ja rakastaa ympäri vuoden,sekä väittelee,mutta osaa antaa periksi niin kaikki on tyytyväisiä.
Leijona nainen on tosi pahamainen!!!!!
11
4724
Vastaukset
- kuvasit mutta
ei tuo ole leijonanainen puhtaasti, olet vesimiesnainen tai kaksonen enemmän kuin leijona.
Äitini on neitsyt nainen ja kuvaa minua täsmälleen näin,vaikka se ehkä loukkaa minua,sillä olen syntynyt 14.8.07 eli leijona olen............
- leijona 25
piusku kirjoitti:
Äitini on neitsyt nainen ja kuvaa minua täsmälleen näin,vaikka se ehkä loukkaa minua,sillä olen syntynyt 14.8.07 eli leijona olen............
että kirjoittaja tarkoitti että kartallasi on paljon kaksosta tai vesimiestä joka vaikuttaa.
Ihmiset ei tarvitse ottaa asioita noin vakavasti,koska tämähän on vain horoskooppi.
Sanoinhan jo että tuttavani kuvaavat leijonaa näin.Varsinkin neitsyt,enkä muista tiedä.Jos teidän mielestänne leijonassa ei ole tuollaisia piirteitä niin en jaksa jauhaa.Mulla muutakin tekemistä!!!!!
- Flikka
Voihan kukkua kanssa!
Kyllä tuo on nyt niin pötypuhetta ylipäänsä leijonanaisen kohdalta. Kuvailemasi tyyppi kuulosti kieroutuneelta ja mieleltään sairaalta. En tiedä kuvailitko itseäsi, mutta horoskooppimerkin kanssa tuolla kuvauksella ei ole mitään tekemistä... - Lionman35
meininkiä, ei voi muuta sanoa. Jokainenhan tuon soppansa itse keittää ja kyllä hommissa on se ihme tasapaino että aina ei voi olla vain ottavana osapuolena. Itse en miespuolisena ja leijonana katselisi tuollaista touhua kovinkaan montaa sekuntia...mutta kirjoituksestasi tuli myös selväksi että tälläiset asiat tuskin kovinkaan paljon heilauttaa...siihen voi vaan todeta että niinhän sitä voi aina aatoksissaan kuvitella.
- Leijona ???
Olet varmaankin aika "nuori"leijona?? Kun noin hyvin itseäsi mainostat??!!!Tai sitten tosi"typerä":(Tai sitten teet tämän vain siksi,että haluat ärsyttää??!!
Itse olen leijona 55v:)ja voin kertoa, että en ole sinun kaltaisesi.Ja muista ELÄMÄ opettaa jos ei muuta niin HILJAA" kävelemään".
Voimia sinulle pahamainen LEIJONA:) - jonna30
kokemuksella voin sanoa että tuo ei muutu. itse leijona ja odotan mieheltä samanlaista kiihkoa kuin itselläni on. Ja se on vaikeaa löytää. Vapaa olen jo yksin pakosta työnikin takia. Elämässäni pitää olla äksöniä, niin kotona kuin työssä. äksöni vain on erillaista työssä. Kotona voin rentoutua ja riehua, mutta työssä tulee se tyyni, tunnollinen ja tarkka leijona luonne esille. Toivon että joskus saan tuon tavoiteltavan miehen kiinni.... tai se minut.
- on noin
että olet aika tyypillinen leijona. Olen jo kohta viidenkymmenen ja elämä on aina hienoa. Älä jää keinutuoliin vaan nauti elämästä ja ihmisistä.Se on meidän luonteessa,että menoa ja meininkiä ja huumoria pitää olla. Muuten täällä on kurja olla.
- jellona tyttö
tunnistin itseni tost niin hyvin :D
äijii pyörii ympäril ku lehmal kärpäsii eikä yhestäkään pääse minnekkään eroon :D
ykski äijä oli yrittäny iskeä mua yli puol vuotta tuloksetta
(katson ihmisestä näyttääkö luotettavalta eikä näyttänyt no jatkoin yhteyden pitämistä)
mutta eräänä todella kosteana yönä päätin lähteä tämän luokse pitämään hauskaa ja katsomaan onko kaikki taitoni jäljellä ;)
enkä saanut mitään kunnon huomiota edes..
siitä lähtien olen pitänyt niin vähän yhteyttä kuin vaan mahdollista ja mies senkun lähettää tekstiviestejä ja luulee että suunnilleen seurustelemme..
todella rasittavaa..
haluan mieluiten vain pitää hauskaa kenen kanssa ikinä haluan.
no myönnän että seurustelu olisi ihanaa mutta kärsin parisuhde kammoa joten siitäkään ei tule mitään :D- Nouseva Leijona(N)
Hehe...nyt minä löysin osittain itseni, mutta olenhan NOUSEVA Leijona. (perusmerkki Vesimies)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst20914135Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555607Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58684895Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2833887PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1143606Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1333586Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852130Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171477Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581261Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3001185