Alkaisoa taas sateet, niin voisi rauhassa olla koneella ja katsella elokuvia.
Tätä helvettiä tosin jatkuu monta päivää...
vittu alkais jo sateet
16
1761
Vastaukset
- nuutunu olo
Auringon paiste on ihan jees mutta tää helvetin moinen kuumuus. ei kiva.
- mulla on vielä
heinätyöt kesken, eikä oo varaa ostoheinään näin monelle hevoselle. Voihan sitä yksinäisyyttä harrastaa vaikka aurinko paistaakin.
- on sietämätöntä
Niinpä, syksy ja tuulet ja sateet ja kylmät ilmat saisivat alkaa jo. En ymmärrä kuka nauttii yli 25 helteestä ja kuumasta auringosta, voisko tuskastuttavampaa ilmaa enää ollakaan?
Mut kyllähän tässä on nyt aistittavissa viiminen kuuma jakso ennen syyssäitä. Viime vuonna tosin kuumuutta riitti syyskuun puoleenväliin. Toivotaan, ettei niin käy tänäkin vuonna.- samaa mieltä
odotan kovasti, että ilmat viilenisivät. Yletön helle on tuskastuttavaa.
- Schorching Blood
"vittu alkais jo sateet"
Aikuistukaa. "Vittu"-sana ei kuulu enää lähemmäs kolmekymppisen sanavarastoon. Väkivaltainen käytöksenne ei auta asiaan.
"Alkaisoa taas sateet, niin voisi rauhassa olla koneella ja katsella elokuvia."
Teillä ei ole yhtään itsekuria.
"Tätä helvettiä tosin jatkuu monta päivää..."
Teidän harhanne luovat teille teidän helvettinne.- harhainen helvetti
ja tulen yöllä luoksesi!
- r6457
haha bloodin tyhmä jätkä haha
- Schorching Blood
r6457 kirjoitti:
haha bloodin tyhmä jätkä haha
menkää takaisin nukkumaan.
- Mary Jane
Haista vittu vitun vittuilija.
- tietty nauraa,
mut ku näin tekstisi ni alko naurattamaan. Jotenkin vain niin totta.
- sama täällä
Samoin täällä,on niin kuuma ja lämmintä on ollut 28C,saisi jo loppua helteet ja alkaisi jo syyssateet.
- daiju81
repesin.
- Schorching Blood
Miksi te nauratte toisen kurjuudelle ?
- CC.
Nythän ne helteet vasta alkoi. Eikä mikään estä sua olemasta sisällä ja katsomasta leffoja aurinkoisena kesäpäivänäkään. Vai koetko pakolliseksi mennä ulos silloin? No ei kävelylenkki, tai uimassa käyminen ole koskaan pahasta.
- Schorching Blood
"Nythän ne helteet vasta alkoi."
Riippuu missä päin Suomea asuu.
"Eikä mikään estä sua olemasta sisällä ja katsomasta leffoja aurinkoisena kesäpäivänäkään."
Kuumuus on taas sietämättömämpää sisällä kuin ulkona. Ja auringonvalo voi häikäistä ja heijastua televisioruutuun.
"Vai koetko pakolliseksi mennä ulos silloin?"
Miksi ihmisiä on ulkona vähemmän sadesäällä kuin aurinkoisena päivänä ?
"No ei kävelylenkki, tai uimassa käyminen ole koskaan pahasta."
Yksin käveleminen voi tuntua kolkolta ja uimaan menokin maksaa jos ei ole yleistä uimarantaa lähellä.
- Creme Nirvanesque
odottelen jo syksyä ja sateita... tosin siksi että voisin mennä ulos ilman että paikassa on ihmisiä (sihtailemassa vastakkaista sukupuolta arvostelevilla katseillaan).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855