Alkaisoa taas sateet, niin voisi rauhassa olla koneella ja katsella elokuvia.
Tätä helvettiä tosin jatkuu monta päivää...
vittu alkais jo sateet
16
1789
Vastaukset
- nuutunu olo
Auringon paiste on ihan jees mutta tää helvetin moinen kuumuus. ei kiva.
- mulla on vielä
heinätyöt kesken, eikä oo varaa ostoheinään näin monelle hevoselle. Voihan sitä yksinäisyyttä harrastaa vaikka aurinko paistaakin.
- on sietämätöntä
Niinpä, syksy ja tuulet ja sateet ja kylmät ilmat saisivat alkaa jo. En ymmärrä kuka nauttii yli 25 helteestä ja kuumasta auringosta, voisko tuskastuttavampaa ilmaa enää ollakaan?
Mut kyllähän tässä on nyt aistittavissa viiminen kuuma jakso ennen syyssäitä. Viime vuonna tosin kuumuutta riitti syyskuun puoleenväliin. Toivotaan, ettei niin käy tänäkin vuonna.- samaa mieltä
odotan kovasti, että ilmat viilenisivät. Yletön helle on tuskastuttavaa.
- Schorching Blood
"vittu alkais jo sateet"
Aikuistukaa. "Vittu"-sana ei kuulu enää lähemmäs kolmekymppisen sanavarastoon. Väkivaltainen käytöksenne ei auta asiaan.
"Alkaisoa taas sateet, niin voisi rauhassa olla koneella ja katsella elokuvia."
Teillä ei ole yhtään itsekuria.
"Tätä helvettiä tosin jatkuu monta päivää..."
Teidän harhanne luovat teille teidän helvettinne.- harhainen helvetti
ja tulen yöllä luoksesi!
- r6457
haha bloodin tyhmä jätkä haha
- Schorching Blood
r6457 kirjoitti:
haha bloodin tyhmä jätkä haha
menkää takaisin nukkumaan.
- Mary Jane
Haista vittu vitun vittuilija.
- tietty nauraa,
mut ku näin tekstisi ni alko naurattamaan. Jotenkin vain niin totta.
- sama täällä
Samoin täällä,on niin kuuma ja lämmintä on ollut 28C,saisi jo loppua helteet ja alkaisi jo syyssateet.
- daiju81
repesin.
- Schorching Blood
Miksi te nauratte toisen kurjuudelle ?
- CC.
Nythän ne helteet vasta alkoi. Eikä mikään estä sua olemasta sisällä ja katsomasta leffoja aurinkoisena kesäpäivänäkään. Vai koetko pakolliseksi mennä ulos silloin? No ei kävelylenkki, tai uimassa käyminen ole koskaan pahasta.
- Schorching Blood
"Nythän ne helteet vasta alkoi."
Riippuu missä päin Suomea asuu.
"Eikä mikään estä sua olemasta sisällä ja katsomasta leffoja aurinkoisena kesäpäivänäkään."
Kuumuus on taas sietämättömämpää sisällä kuin ulkona. Ja auringonvalo voi häikäistä ja heijastua televisioruutuun.
"Vai koetko pakolliseksi mennä ulos silloin?"
Miksi ihmisiä on ulkona vähemmän sadesäällä kuin aurinkoisena päivänä ?
"No ei kävelylenkki, tai uimassa käyminen ole koskaan pahasta."
Yksin käveleminen voi tuntua kolkolta ja uimaan menokin maksaa jos ei ole yleistä uimarantaa lähellä.
- Creme Nirvanesque
odottelen jo syksyä ja sateita... tosin siksi että voisin mennä ulos ilman että paikassa on ihmisiä (sihtailemassa vastakkaista sukupuolta arvostelevilla katseillaan).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182267Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612094Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2081469"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301214Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971164Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089