Ken ei tue presidenttiämme, on isänmaanpetturi jolla ei ole asiaa Suomen kamaralle!
Halosvastaisuus on maanpetturuutta
FINSOC
4348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Maanpetturuus on halosmyönteisyyttä.
Mitä muutakaan voi sanoa miinakiellosta ja vaikkapa kaiken järjen vastaisesta, täysin mielettömästä Nato-vastaisuudesta.
vastuussa hallituksemme tekemistä päätöksistä, kun haluat kirjoitella politiikasta, ota toki asioista selvää ennen kirjoittamista, vaikka vain alkeista, esimerkiksi siitä kuka Suomessa käyttää ylintä poliittista valtaa, etkuulostaisi niin nololta kun kirjoittelet sitä soopaasi miinoista ym. ym..
Demokratiassa, kuten isänmaamme on, enemmistön kanta voittaa, enemmistö valitsi Halosen, joten ei todellakaan ole maanpetturuutta kannattaa Halosta, sehän on isänmaallisuutta ja demokratiamme kunnioittamista.
halonen on itessään petturi sanoessaan että suomi pitää liittää neukkulaan ja antaessaan tietoja ddr lle.
halosen linjaa suomessa kannattaa alle 20% ihmisistä, niin kyllä halos myönteisyys on suomen enemistön ja demokratian vastaista.
Nykyista presidenttiamme luonnehtii oikein hyvin seuraavanlainen maaritelma :
" Meilla ei ole enaa Tasavallan Presidenttia , mutta onpahan edes jonkinlainen
RESUVALLAN TASAPENTTI oikean presidentin tilalla ! "
Edellisen tasavallan presidentin perimmaiset motiivit paljasti Keijo Korhonen kirjassaan " Sattumakorpraali " . Martti Ahtisaarelle oli hakusessa jokin YK:n tehtava ja tehtavaa pohtiessaan han ( Ahtisaari tuli tokaisseeksi aivan kuin itsestaan selvyytena : " Paljonkohan siina hommassa saa kerattya lahjuksia ? " .
Turun Suuri Mumisija ja Vaikenija on sen sijaan osoittautunut oikeksi Anti - Midakseksi . Kun oikea tarujen Midas otti jotakin kateensa , se muuttui kullaksi .
Kun Suuri Mumisija ja Vaikenija otti presidenttina erikoisohjaukseensa Suomen Pankin rahapolitiikan , syntyivat " Vahva Markka " , Kasinotalous , Pelin - ja Keinottelun politiikka rahamarkkinoillemme . Pankit olivat romahtaa liki kaikki , " Vahva Markka " kellutettiin alle puoleen arvoonsa , maahamme syntyi jattityottomyys ja jattimainen valtionvelka .
Taman Anti - Midaksen sotkuja saavat viela seuraavatkin sukupolvemme paikkailla.
Kaikkein onnettomin suoritus oli " Kusemalla Juostu " , hataisesti kokoonparsittu liittymissopimus EU:hun . Tasta sopimuksesta mm.ssa " Unohdettiin " pysyva maatloustuki koko Etela - Suomelle !
KYLLAHAN SITTEN SUOMI ON VARAKAS JA VAHVA , KUN EI HUOLINUT MAATALOUSTUKEAKAAN PYSYVAKSI ! Vaikka liki koko EU:n alueella maksetaan PYSYVAA MAATALOUSTUKEA , mutta eipas vaan makseta etelaisessa EU - Suomessa.
Nykyinen RESUVALLAN TASAPENTTI on kayttanyt paljon aika ja vaivaa taman Anti - Midaksen kolttosten salailuun ja peittelyyn . . .