Ostrava 2004

Kiitos Jutilan taikakäden Suomi arvottiin sitten maakuntalohkoon joka pelataan Ostravassa. Olisko jollain tietoa kaupungista enemmänkin kuin mitä netin tsekinkielisiltä sivuilta löytyy. Pelaahan siellä onnex muutkin pohjoismaat, joten tunnelmaa kaupungista ainakin löytyy.
8702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Käy tsiikaas ossasta or something else....

www.maailmanympari.net

Muista ilman ää:n pisteitä!!!!!!!!!

Äänestä

Niin ja kiitos siitäkin Jutilalle että saatiin kisojen paskin lohko.

Mutta ei siinä Ostravassa mitään vikaa ole. Ihan mukava kaupunki siinä missä muutkin.

Ainakin sieltä löytyy upeita nähtävyyksiä:
http://www.mit.jyu.fi/tene/travels/ostrava-pics.html

Ei muuta kuin kaikki joukolla ensi vuonna Ostravaan kannustamaan Leijonia.

Maasta se pienikin ponnistaa. =)

Äänestä
  • Prahaan verrattuna todella edullinen,ja ihmiset ystävällisiä,mutta voi olla hankalaa löytää kielitaitoista väkeä;tosin nuoremmat opiskelevat jo nykyään englantia..ehkä kisojen ajaksi tsemppaavat!
    Varmasti PALJON edullisemman matkan saa,jos tekee ns.omatoimimatkan.Esim.lentää Wieniin(SAS tekee joskus edullisia tarjouslentoja)tai Prahaan,ja sieltä junalla tai bussilla Ostravaan.
    Menossa ollaan;me aiomme hankkia liput itse,ja tehdä ns.omatoimimatkan.Auttaa,kun anoppila on n.30km päässä Ostravasta..Siellä nähdään ensi vuonna!

    Äänestä

  • MM-04 kirjoitti:

    Prahaan verrattuna todella edullinen,ja ihmiset ystävällisiä,mutta voi olla hankalaa löytää kielitaitoista väkeä;tosin nuoremmat opiskelevat jo nykyään englantia..ehkä kisojen ajaksi tsemppaavat!
    Varmasti PALJON edullisemman matkan saa,jos tekee ns.omatoimimatkan.Esim.lentää Wieniin(SAS tekee joskus edullisia tarjouslentoja)tai Prahaan,ja sieltä junalla tai bussilla Ostravaan.
    Menossa ollaan;me aiomme hankkia liput itse,ja tehdä ns.omatoimimatkan.Auttaa,kun anoppila on n.30km päässä Ostravasta..Siellä nähdään ensi vuonna!

    Juu, kokemusta ei paikasta ole mutta sen verran Tsekkejä tunnen, että uskallan väittää paikan olevan paljon halvempi kuin Praha. Täälläkin on omatoimista reissua jo alustavasti suunniteltu, mitään pakettireissuja ei kannata edes harkita, niin kalliita ovat aina olleet, ne kannattaa suosiolla jättää bisnesväelle. Sitä paitsi on paljon mukavempaa mennä omia reittejä, päättää itse aikatauluista ja mennä paikallisilla julkisilla eikä matkatoimiston vuokraamalla luksusbussilla jossa matkaopas kertoo nähtävyyksistä ja päiväohjelmista :)

    Äänestä

Turha hoki night Jutia on syyttää. Hän teki vain tehtävänsä, ja sai siitä HALL OF FAME tunnustuksen. Hyvä Juti & hoki kiäli... Mies on istunut TV ääressä enemmän kuin kukaan muu.

Äänestä

Hieno homma. Heti kun joku löytää paikan kartalta niin olkoon iloinen. Paikka ei ole mikään ihmeellinen, mutta eikö siten jääkiekolle jää enemmän aikaa. Asiantuntemusta varmasti sieltäkin löytyy ? ? ?

Äänestä

Koetetaan pitää matalaa profiilia vielä tässä vaiheessa. Annetaan pessimistien juhlia, ja ollaan edes me hieman viileämpiä, cool. Toiset vaipuivat maan suruun ja sitten vielä omat selkään iskijät. No onneksi on jo uudet MM kisat annettu & tiedossa, ja nämä pessimistit eivät toivottavasti jaksa sinne saakka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miki kirjoitti:

Kiitos Jutilan taikakäden Suomi arvottiin sitten maakuntalohkoon joka pelataan Ostravassa. Olisko jollain tietoa kaupungista enemmänkin kuin mitä netin tsekinkielisiltä sivuilta löytyy. Pelaahan siellä onnex muutkin pohjoismaat, joten tunnelmaa kaupungista ainakin löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu