Olen jo jonkin aikaa ajellut pilluni posliiniksi (olen 22-vuotias nainen).
Nyt olen ajatellut ottaa häpykummulle tatuoinnin, vaikkapa liekkejä ja alaspäin osoittavan nuolen tms. Onko kellään kokemusta vastaavasta? Sattuuko enemmän kuin vaikkapa olkapäähän otettu? Miten ajelu (geelillä ja Ladyshavella) onnistuu heti tatskan laittamisen jälkeen? Miten lääkärit mahtavat suhtautua? Olen käynyt karvattomana gynellä, eikä hän (keski-ikäinen mies) ole kommentonut asiaa mitenkään.
Tatska alapäässä
13
8695
Vastaukset
- on myös
tatska häpykummulla ja olen ajanut itseni posliiniksi jo monta vuotta. Gyne ei koskaan ole kommentoinut mitenkään, ei posliinia eikä tatskaa. Usko pois, että näkevät niitä aika paljon nykyään. Varsinkin posliineja on paljon, myös miehissä nykyään. Munkin monet ystävättäret ovat posliineja. Kellään ei sellasta kauheaa pöheikköä.
Karvoja (siis sänkeä) et voi ajaa ennen kuin rupi on lähtenyt itsellään pois eli kunnes haava (=tatska) on parantunut. Sen jälkeen - no problem.
Sattuminen on subjektiivinen juttu. Jollain sattuu, jollain ei. Eihän se kivalta tuntunut, mutta "kivun" kestää kyllä hyvin. En ole koskaan katunut tatskan ottamista.- The Man
Posliini on tosi Jeeeees !!!!! mutta tatuoinnit naisilla aivan karsean näköistä. Tatuoitu nainen = yök. Pitkällä kepillä sohin sellaisia kauemmaksi. Hyi helvetti !!!
- samaa mieltä
The Man kirjoitti:
Posliini on tosi Jeeeees !!!!! mutta tatuoinnit naisilla aivan karsean näköistä. Tatuoitu nainen = yök. Pitkällä kepillä sohin sellaisia kauemmaksi. Hyi helvetti !!!
Allekirjoitan joka sanan.
Tatuoinnit naisilla on todellakin aivan järkyttävän rumia,ihan täysin riippumatta siitä,mikä kuva tai kiinalainen kirjain siinä sitten onkaan.
Olen 30v.eli olenko sitten liian vanha näille,vai mistä johtuu,mutta kyllä meikäläisen ikäluokan naisetkin noita tahroja tuntuu kroppaansa keräilevän :( - Nimetön
samaa mieltä kirjoitti:
Allekirjoitan joka sanan.
Tatuoinnit naisilla on todellakin aivan järkyttävän rumia,ihan täysin riippumatta siitä,mikä kuva tai kiinalainen kirjain siinä sitten onkaan.
Olen 30v.eli olenko sitten liian vanha näille,vai mistä johtuu,mutta kyllä meikäläisen ikäluokan naisetkin noita tahroja tuntuu kroppaansa keräilevän :(loppuu heti naiseen jolla on tatskoja esim. käsissä tai rinnoilla, ne eivät ole ainakaan sen naisen kaunistus.. ja minusta se antaa kuvan naisen äö tasostakin.. ja minua "aromipesä" kiinnostaa siellä kukkulalla enemmän kuin tatskat.
- poslari.52
Tatska rupes kiinnostamaan ja nimenomaan sentti tai pari peniksen yläpuolelle, miulla ei ongelmaa karvoista kun poistan epiloimalla ja pinseteillä.
Tosin vähän arveluttaa tatskan lopullisuus.
Onko tietoa näistä itse laitettavista tatuoinneista, mistä niitä saa ja kauan sellainen kestää iholla. - Nuolijainen
Kuten otsikkokin kertoo niin posliini on kiva... ei raavi karvat jos tulee "vinosyöttö" eikä mee hampaiden rakoon jos liplattelee...
Oot 22v... voipi olla et se tatska ei susta ole enää niin kiva parin vuoden päästä...
Nainen on kauneimmillaan ilman tatskoja ;) - loppupeleissä
Kukin tyylillään ja tasonsa mukaisesti. Minulle ei seksiammattilaisen tyyli sovi alkuunkaan.
- Heikki...
Miten menee? Ei sinusta olekaan kuulunut aikoihin.
- Seeda
Hieno siitä varmaan tulee, mulla ei oo tatuointia siellä päässä mutta nää loput jotka tänne on kommentoinu on ilmeisesti jostain pappakerhosta tai jotain...tatuointi on henkilökohtainen taideteos ja se on aina hieno sukupuolesta riippumatta. Ei mitään vanhanaikasta lässytystä siitä miten tatuoinnit kuuluu merimiehille ja hella naisille. Hyi saatana.
- Mihin sitä tarvitaan?
Tatuointi ei ketään kaunista ja se on sitten käytännössä lopullinen. Miksi oikein haluat tehdä itsesi monien silmissä vastenmielisen näköiseksi.
- Nainen.
Miul on ollu n.7 vuotta ja sillon alkuu oli hyvinki monet kiinnostuneet ku näki. ja toisinaa viel nytkin joku... en oo katunut.
- Anonyymi
Otin pimeässä loistavan tatuoinnin klitorikseeni. Nyt on klitorikseni kirkkaan vihreä ja loistaa vihreää väriä pimeässä. Tuonut uutta hohtoa makuuhuoneen puolelle!
- Anonyymi
Älä pilaa kaunista karvatonta pilluasi jollain saakelin tatuoinnilla . pillu on kaunis kun se on luonnollinen posliini
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko1141755Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik201442- 2141414
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2141352- 1801217
Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o841098Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151079Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie34936- 74889
Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!
Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka68829