Miguldo pisti kuukausi sitten rahaa betfairille ja alko pelaamaan singejä,tämä päätös on saanut miguldon hymyilemään :D Pelikassa kasvaa mukavaa vauhtia,järjestelmien pelaamisen voi unohtaa!Tai sitte en vaan osaa niitä :)Pienen seurannan annan tänne vihjatuille kohteille tästä lähtien.
Mypa-Haka 1 2,7 x 7€
Tuolla kotikertoimella on pelattava kotijoukkuetta,totuushan on että kotonaan mypa on kuitenkin niukka suosikki (40-45%).Molemmilla tärkeät pelit tulossa ensi viikolla joten vaikeuttaa tasapuolisesti!Tasapeli tuskin mypaa tyydyttää,joten rohkeaa peliä luvassa.
Honka-Viikingit X 4,5 x 5€
Yleisöryntäys tulossa tähän matsiin!Hongan voitto on toki todennäköinen,mutta 4,5 tasuriin on tartuttava (23-26%).Kuitenkin paikallislatausta ja viikinkien esitys oli hjk:ta vastaan hieno,tosin joukkue vetäytyi liikaakin maalin jälkeen..
Falkenberg-Häcken 1 3,45 x 5€
Hieno kerroin kotivoitolle!Noin kerran kolmesta voittanee tämän matsin,hyvä kotisaldo ja pari voittoa alla.Ei kahta ilman kolmatta...?
Nuo lähti nyt sisään,harkinnassa vielä:Hjk 1,97,Koovee 1,9..Vinkkejä?
Tipsit päivälle
Miguldo
4
725
Vastaukset
- Miguldo
Ois muuten hienoa jos alettais pitämään kaikki pienimuotoista seurantaa..Vois sitten kuukauden päästä jos katsella että onko tämä järkevää touhua :) No eipä omiin peleihin tulos vaikuta,jännitystä haetaan.Ei pienillä tappioilla/voitoilla vaikutusta ole.
- Vertsu
1 osuma ja plussalla 8,50e :D
- Miguldo
Vertsu kirjoitti:
1 osuma ja plussalla 8,50e :D
Sehän on jo hyvä alku!:) 30rivin päästä voittoa jo 85e tuolla vauhdilla,kelpais mulle!
- Miguldo
Miguldo kirjoitti:
Sehän on jo hyvä alku!:) 30rivin päästä voittoa jo 85e tuolla vauhdilla,kelpais mulle!
Eli hjk 1,97 x 8e
Pelattu 25€
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2704388Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653557Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591875Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251765Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991466Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341001Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18919en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va119875Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235870