Eli, onko teillä ikinä tapahtunut niin että kun ootte jossain paikassa ja jotenkin muistatte sen paikan vaikka tiedätte että ette ole käynyt siellä?
Mulla on näin käynyt usein, voisiko tämä johtua siitä että jos olet sytnynyt uudestaan ja muistat paikan edellisestä elämästäsi?
Paikka jonka muistat käyneesi mutta et ole
fdsf
3
494
Vastaukset
- cybo-ceronimo-cabriel-61
Kysymys voi olla nano-sekunnin viiveestä aivo-lohkojesi välillä, eli 'muistat'/tajuat 'hiukan' myöhemmin sen minkä juuri näit.
- -ei uskossa-
todella monesti ja niin on käynyt myös,että jokin tilanne on sattunut aikaisemminkin ja ihan samat henkilöt ja asiat tuntuu toistuvan..ja kesken kaiken ajatus pysähtyy miettimään et hei tämähän on tapahtunut ennenkin :)
- Springing
Juups, näin on joskus käynnyt. Uskoisin että seellainen tapahtuma, paikka tai ihmiset vaikuttavat suuresti elämän kulkuun. Ainankin itselleni kävi niin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643