Yamaha 40 -87 trimmiä???

Miten on, onnistuuko ed. mainittuun moottoriin asentamaan trimmin jälkikäteen?
2351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On vaan aika isotöinen urakka, koko kiinnityspukki täytyy vaihtaa trimmimallin pukkiin. Vanhasta koneesta jää siis käyttöön perä, rikiputki, moottoriosa ja koppa. Uutta tulee trimmillinen kiinnityspukki, eli se osa mikä pultataan veneen perään, sekä kaukosäätölaite, johtosarjat koneeseen, trimmin releet. Käytännössä helpointa vaihtaa moottoriosa tai perä hajonneeseen trimmikoneeseen. Purkaamolta ostettuna osat maksavat enemmän kuin koneen arvo on.

Äänestä
  • Niin vähän ajattelinkin ettei ihan pieni urakka ole. Mutta kiitoksia vastauksesta, nyt ainakin tietää mitä pitäisi tehdä.
    Mutta eiköhän tuo pelaa ilman trimmiäkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Deemo kirjoitti:

Miten on, onnistuuko ed. mainittuun moottoriin asentamaan trimmin jälkikäteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu