On mielenkiintoista miten keskustelujen kulkuun voi vaikuttaa vaihtamalla persoonaa oikealla hetkellä. Itse olen esiintynyt täällä ainakin perheen äitinä ja isänä, Ariin kuumana käyvänä misuna, tylynä kriitikkona, burzumia diggailevana imppaajana, sarkastisena joo-miehenä...
Tämä AriS24 on hauska "spykolooginen" peli, joskaan ei vaaraton. Allaolevasaa videossa näemme varoittavan esimerkin siitä mihin liiallinen AriS24:n pelaaminen voi johtaa:
http://www.youtube.com/watch?v=htHIS1OHd20&mode=related&search=
Tämä AriS24 on hauska "spykolooginen" peli, joskaan ei vaaraton. Allaolevasaa videossa näemme varoittavan esimerkin siitä mihin liiallinen AriS24:n pelaaminen voi johtaa:
http://www.youtube.com/watch?v=htHIS1OHd20&mode=related&search=
Vastaukset 15
Vanhimmat
moista harrastanu täällä enkä muuallakaan. Mun energiat ja mielikuvitukset ei oikeen siihen riitä. Jos joku haluaa ja katsoo tarpeelliseksi niin senkus vaan. Ei häiritte.
luotu yksi sivupersoona. Eipä kestä, rouva on hyvä vaan.
itteni enkä sä. Voit sä tietty ottaa ittelles kunnian kaikista niistä, jotka tähän on kirjottaneet jos haluut, mut aika tylsä tällanen on aiheena. Asia kun on parilla kommentilla kuitattu eikä siitä enää kauheesti irtoo iloa muuta kuin tietty sulle.
rauhotuttava saatana mähän oon mä eli sä...ja miten mäsä nyt meni möläyttään että "ottaa kunnian"...
Kun on seurannut mtv3:n idolskeskusteluja, tietää, että sieltä itsensä kanssa keskustelevat ovat siirtyneet myös Ari -palstoille.
selittävät sen miksi täällä on niin paljon viestejä. Sitten joku tollo vielä hehkuttaa sitä, että ari on kuuminta hottia. Naurettavaa.
sellasta harrasta. Keikoilla oon tavannu tyyppejä, jotka on tännekin kirjotellu ja ne on kyllä esittäneet vaan omia mielipiteitään. Sama se on kenen tahansa muunkin sivuilla suomi24:ssä, et tuskin Ari nyt mikään poikkeus on.
välinen keskustelu, jossa yhden rooli on epäillä Arin olevan kuuminta hottia...vai onko sittenkään, kas siinäpä tämän pelin hauskuus...
levyjäänkin ja käyvät keikoilla? Huuh.. spookyyyyy ja ainakin vakava sairaus. Onkohan jotku hurahtaneet s-persoonat ostanut esim. 60 donalla Arskan levyjä?
aihetta ole mihin vois kommata.
oman levynsä. Keikoilla aina tää henkilö kuroutuu about helvetin moneksi eri tyypiksi ja sit muka fanittaa Aria. Niin sen täytyy olla.
Viestissäni johon olen vastaamassa kehoitin itseäni jäämään "keskusteleen itseni kanssa kun ei ole aihetta mihin kommata", mutta nyt kuitenkin kommaan itselleni, hmm....peli ei ole aina helppoa.
Hyvä, että olet huomannut palstojen roolipelien vaarat - riittävästi itsensä hukanneena ei kykene enää kahviakaan tilaamaan, kun alitajunta tunkee päälle viinanhimossaan. Mutta ymmärrän pointtisi haluta ohjailla keskusteluja toisinaan. Tai sanotaanko aktivoida tyhjäntoistajia tai antaa mentaalisella jatsarilla persuuksille yltiömollaajaa.
Toivoisin, että ihmiset oikeasti kirjoittaisivat asioita, jotka heitä ihmetyttävät ja niihin tulisi hyviä ideoita ja kommentteja. Otanpa esimerkin: Itseäni on aina ihmetyttänyt se, että Aria haastattelemaan laitetaan joku nainen (itsekin olen nainen). Minusta (naurakaan vain, jos haluatte) Ari on naishaastattelijoiden suhteen ujo ja varautunut ja mediassa se kääntyy oheistoimintasähläilyksi, välttelyksi tai tylyydeksi. Miksi ei ole mieshaastattelijaa, joka tietää musiikista riittävästi. Näissä haastatteluissa Ari on luonteva ja avoin. Onko joku muu huomannut samaa, vai ovatko huomioni vääriä?
kappaleen, vitsi, vitsi, mutta juuri jotain tuollaista. Toisekseen, tällaisia palstoja joille ei vaadita rekisteröitymistä kannattaa lueskella silmä poskessa eikä niin helvetin tosissaan.
Tuohon sun tokaan kappaleeseen sen verran, että jos haastattelija olisi uskottava musiikki-toimittaja, nainen tai mies, niin luulenpa että nuo tilaisuudet olisivat aivan erilaisia.
oli;D. Jope on mainio. Toi tais tulla eilen tai toissapäivänä telkusta?
Rekkautumispakko Suomi24:ssä vähentäis varmasti dramaattisesti sivupersoonallisuushäiriöitä ja ehkä viestitkin olisivat ainakin hiukkasen asiallisempia, mutta haluammeko sitä?;).
Varmaan muillakin palstoilla ilmenee tuota sivupersoonaisuutta, mutta tänne Arin palstalle kirjoitellaan vielä enemmän idols-huuman jälkimainingeissa. Eiköhän tämäkin palsta tästä pikkuhiljaa hiljene, niin ei mene kenenkään mielenrauha sen takia, että Koivusen palstalla on liikaa elämää;D