näin muutama vuosi sitten hyvän leffan ihan telkusta. se oli tehty suomalaisruotsalaisena yhteistyönä ja tässä se mitä siitä muistan:
elokuvassa oli kiertelevä näyttelijä/sirkusseurue ja siinä oleva nainen sai prinssin pauloihinsa öisillä vaelluksillaan ollessaan omassa ulkoasussaan. päivisin nainen oli pukeutunut mieheksi. kuulostaa aika köpsöltä näin kerrottuna mutta mielestäni leffa oli ainakin silloin katsomisen arvoinen. ja googlettamallakaan en oikein tiedä mistä lähtisin liikkeelle.
MIKÄ ELOKUVA
kalistaja
1
325
Vastaukset
- elenthil
Petri tårar (Ihmeelliset kyyneleet), 1995
http://www.imdb.com/title/tt0114121/
Pääosassa iki-ihana Izabella Scorupco. Aikoinaan laitoin leffan nimen ylös että tietää katsella josko tämä ilmestyisi dvd:lle joskus. Ja kun pikaisesti googlasin niin onhan siitä tehtykin ruotsissa ainakin pieni dvd-painos, mutta voipi olla heikosti saatavilla nykyään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858