VENEZUELA + RASKAUS + Hotel Hesperia Isla de Margarita

Sartsaaaaaa

Onko kukaan matkustanut Venezuelaan ollessaan Raskaana?? Ja kuinka pitkällä raskaus on ollut ?
Kommentteja hotellista.. HESPERIA ISLA DE MARGARITA

2

1175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hanna

      Tosi hyvä kysymys, kunhan saadaan vastauksia. Onko joku ollut tuolla suunnalla edes raskaana? Itselläni viikkoja tulee tuolloin joulun ja uudenvuoden aikaan olemaan 22-23.

    • raskaana ei raskasta

      Oltiin häämatkalla kyseisessä kohteessa ja vielä samassa hotellissa. Meillä oltiin raskaana reissussa viikot 25-27 eikä ongelmia ollut. Hotelli on mitä mainioin. Kokemuksia reissustamme http://www.varjanne.fi/venezuela.htm

      Yksi ongelma tuli, meille molemmille, mutta tietenkin odottavalle vakavampi pulma: kontaminoitunut ruoka ja vieraat bakteerit. Vaikka miten desinfioimme omat kätöset ennen ateriaa, niin silti kuuma ilma ja ulkona säilytetty ruoka ei kulje hyvin käsi kädessä. VÄLTÄ huonosti jäähdytettyä ruokaa, sen huomaat kyllä itsekin, joten en ala spekuloimaan, mistä me molemmat bakteerimme saimme.

      Kun ongelma syntyi, hotellin henkilökunta paneutui erityispalvelun toimittamiseen aivan ensiluokkaisella intensiteetillä eli lääkäri paikalle alta tunnin ja tulkki respasta. Pulma ei siis vienyt hupia reissusta ja olimme mm. Orinocon deltalle suunnatulla 3 päivän retkellä, eikä mitään ongelmia ollut!

      Eli hyvää matkaa teille molemmille odottaville!! =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      18
      2176
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1854
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      178
      1493
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1483
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1459
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      309
      1417
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1051
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      63
      1027
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      995
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      884
    Aihe