perusroknoosi

9642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

turhuuden ylläpito? Pari kolme hassua räpeltäjää, ja henkilöt kehuu laittavanbsa oikean foorumin pystyyn.

Japanilainen tekisi tuossa vaiheessa jo seppokun.
On siinä liperin suon täytetyllä huuhkajalla olemista, kun kukaan ei tule käymään.

Olisiko pojat niin , että ottasitta oppia oikeasta keskustelupalstasta eli suomi 24.n ppersu palstasta.
Siellä kuitenkin puhutaan asioista ja asioiden vierestä mikä sinäsnsä on lieveilmiö, mutta ns. must.

Tämä on ok. palsta, mutta kyllä tietysti vois olla enemmän asiapohjaista tuo kirjoittelukin.

Äänestä
  • ... mitään syytä tehdä harakiriä.

    Kun foorumi oli ollut avoinna muutaman tunnin, niin täällä kommentoitiin hiljaisina aamuyön tunteina tyyliin "hiljaiselta näyttää uusi foorumi". Keskustelu kuitenkin vaan näyttää lisääntyvän kaiken aikaa. Olisiko syytä katsastaa tilanne vähän pitemmällä aikajänteellä.

    Epäilen keskustelujen aiheiden olevan hyvinkin erilaisia näiden keskustelupalstojen välillä. Siinä sitten jokainen itse päättää missä laatuaikaansa viettää.

    Äänestä

pystyynkuollut palsta, koska kannanotot, varsinkin negatiiviset deletoidaan, ja IP-osoitteet tarkistetaan.
Se ei vain toimi.
Käy vaikka katsomassa.

Äänestä
  • Alkusoittoa tulevalle.
    Foorumi lisätään siihen tulevaan yhtenä osana kokonaisuutta. Foorumi antaa vain yhden lisäosan asiaan.
    Siksi asia on vielä pahasti keskeneräinen, joten arvostellaan sitten lopputulosta. Sopiiko KPS:lekin.

    Tulossa siis aivan jotain uutta, joka palvelee koko kenttää ja kaikkialla Suomessa.

    Äänestä

  • foorumi on vain kirjoitti:

    Alkusoittoa tulevalle.
    Foorumi lisätään siihen tulevaan yhtenä osana kokonaisuutta. Foorumi antaa vain yhden lisäosan asiaan.
    Siksi asia on vielä pahasti keskeneräinen, joten arvostellaan sitten lopputulosta. Sopiiko KPS:lekin.

    Tulossa siis aivan jotain uutta, joka palvelee koko kenttää ja kaikkialla Suomessa.

    Ei keskustella vain latinaksi? ;D

    Äänestä

  • kirjoitella, sieltä tosiaan siivotaan kaikki mikä ei ole Uimikselle mieleen. Ei sellaista foorumia kannata käyttää missä vain positiiviset asiat saavat jäädä näkyviin.

    Äänestä

  • ei kannata kirjoitti:

    kirjoitella, sieltä tosiaan siivotaan kaikki mikä ei ole Uimikselle mieleen. Ei sellaista foorumia kannata käyttää missä vain positiiviset asiat saavat jäädä näkyviin.

    Kokeilkaa.

    Äänestä

  • eikä KPS:stä kirjoitti:

    Kokeilkaa.

    on puhumista, kun siellä ei mistään puhuta. Petri ja pietu ainoat "keskustelijat" ! Kummasti pietu ja petri tulevat tälle moittimalleen palstalle kuitenkin keskustelemaan.

    Äänestä

  • roknoosissa kirjoitti:

    on puhumista, kun siellä ei mistään puhuta. Petri ja pietu ainoat "keskustelijat" ! Kummasti pietu ja petri tulevat tälle moittimalleen palstalle kuitenkin keskustelemaan.

    ... vanhoista tavoista ja tottumuksista on niin vaikea päästä eroon :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sepä, se kirjoitti:

http://www.perusroknoosi.net/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu