Karvialla aina sattuu ja tapahtuu kaikenlaista. Karviapäivät juuri olivat, paljon hauskoja tapahtumia ja ihmisiä liikkuu. Ihmiset ovat sangen hauskoja, vilppaita.Kulttuurinnälkään on paljon mestaa.
Pian tulevat villit viikot. Hienoa kun iltaisinkin on ohjelmaa, kansa liikkuu ja pitää hauskaa. Osataan monenlaista ja ollaan hyviä esiintymään.Kukahan tätä kaikkea joihtaa ja organisoi?
Maailmalle lähtenyt paljon fiksuja karvialaisia ja vielä fiksummat ovat pysyneet kotikonnuuillaan. Hyvä karvialaiset. Minäpä tulen taas ensi kesänä, jos en sitä ennen.
Kumma kunta tuo Karvia
6
1198
Vastaukset
- taas sama
naurettava jätkä vetämässä siellä karaokee teltassa?? (vai oliko se nois Willi-tapahtumis) Eli tää Rami, muistaakseni M:llä alko sukunimi.. Hyi hitto on sit typerä tyyppi.. näyttää joltain n. 40-wuotiaalt? Sit aina samat typerät huonnot, JOKA IKISEN laulajan jälkeen: "ja näinnn kiitoxia.." Yhtä paska laulaan/vetään karaokee ku kuulemma näyttelemään niis kesäteattereis XD Onneks en ite karvias ollu enää aikoihin.
- pilikunnussija
Se sanotaan Karviassa eikä Karvialla.
- Karviasta
samasta asiasta minäkin olen huomautellut monta kertaa Karviasta puheenollen
- -PK-
juuri näin..se on Karviassa!!kymmenen pistettä ja papukaijamerkki "oikasijalle". :)
- näköjään
jo päässyt päivillään jo seiskaankin kun maajussi jalasjärveltä on riehunut viimesyksynä täälläkin mukamas oikein joukkotappelu että silleen.
- -PK-
vaikka pienes paikas asutahanki ku Karvia niin silti tää on palio enemmän tapahtumia ku josain isommis paikois.eikö?tai ainaki omasta mielestä.mut on se hienoo ku joku keksii jotain tapahtumia tänne.ja saa ihimisiä tulehen tänne kauempaaki.
voisinpa melekein sanoo et on se komiaa asua Karvias! :) ylypiä oikein.ainaki välillä.... :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642519
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182197Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051428Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073