http://news.independent.co.uk/world/middle_east/article2853826.ece
Uutinen kertoo, että muslimipyhiinvaeltajat joutuivat poliisien vainoamiksi ja pahoinpitelemiksi. Syyksi uhrit arvelet mm. rasismia ja uskonnollista suvaitsemattomuutta.
Protestoin tämänkaltaista muslimien kohtelua. Kun poliisi on uhannut tappaa ja syöttää pyhiinvaeltajat koirille, pidän tuollaista toimintaa hyvin epäkristillisenä.
Millaisenhan protestiaallon ja lippujen polttelurupeaman tämä tapahtuma saakaan aikaan kautta koko islamilaisen maailman?
Pyhiinvaeltajien vainoa
3
213
Vastaukset
- eivät päästä
Mekkaankaan muita kuin muslimeja. Jos Mekasta löytyisi pyhiinvaelluksen aikana salaa tulleita kristittyjä, nämä syötettäisiin heti koirille, eikä vaan uhkailtaisi.
- keijjjo
Wahhabien mielesta shiiamuslimit ovat vaarauskoisia koiria eika mitaan oikeita muslimeja.
Nyt ei ole silmiini sattunut mitään muslimien protesteja tämän loukkauksen takia. Onko mekkalointi aina jotenkin johdettua, eikä tämä ole "johdon" mielestä protestin paikka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698
