Sikahinnat Suomessa

Kuka rahastaa

Canal maksaa Suomessa 27euroa vuosi,kun sama Ruotsissa maksaa 140kruunua (boxer liittymä)Hintaero on noin PUOLET!Kukahan rahastaa Suomessa?

5

1160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 140kr

      Ruotsissa saa kaksi ekakuukautta ilmaiseksi jos tilaa canal paketin (filmi1 filmi2 sport1) siis 14 kuukautta hinnalla 140kr.

    • ??????

      Puhun tietysti kuukausihinnasta 140kr kk.Vuodessa se on 1400kr.(kaksi kuukautta ilmaiseksi)

    • mutta sitä

      ihmettelen kenellä on aikaa töllätä elokuvia niin paljon että siihen tarvitaan oikein monta kallista elokuvakanavaa(canal ) jotka syytää leffoja 24h vrk?
      Hyvä kun itse ehdin katsoa peruskanavilta tulevat mielenkiintoisimmat elokuvat. Luulisi jo tuollaisen elokuvatulvan tappavan viimeisenkin halun katsoa elokuvia. Liika on liikaa.
      Ai sieltä valitaan muutama paras? ja niistä muutamasta maksetaan älytön summa kuussa. Eikö ole sama jo mennä vuokraamoon?

      Canal muuten maksaa 29 kk eikä vuodessa kuten väitit.

      • tykkäämme..

        Me tykätään ja tuleehan toi halvemmaks kuin vuokrata vielä kalliimpia leffoja tai käydä vielä kalliimmin leffateatterissa!


      • ovat bonusta

        Itse katson lauantaisin kolme ottelua Valioliigaa ja sunnuntaina 1-2. Viikollakin tulee toisinaan matseja. Kohta alkaa lätkän SM-liiga ja tuleehan tuolta Suomen EM-futiskarsinnatkin. Leffat ovat sitten bonusta, jotka eivät ole vaikuttaneet tilauspäätökseen. Pari-kolme leffaa kuussa tulee katsottua. Urheilun takia tuota kuitenkin tilaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      120
      3721
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      28
      2783
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2655
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2353
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2174
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      38
      1726
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1106
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1010
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      81
      995
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      984
    Aihe