Canal maksaa Suomessa 27euroa vuosi,kun sama Ruotsissa maksaa 140kruunua (boxer liittymä)Hintaero on noin PUOLET!Kukahan rahastaa Suomessa?
Sikahinnat Suomessa
Kuka rahastaa
51199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ruotsissa saa kaksi ekakuukautta ilmaiseksi jos tilaa canal paketin (filmi1 filmi2 sport1) siis 14 kuukautta hinnalla 140kr.
Puhun tietysti kuukausihinnasta 140kr kk.Vuodessa se on 1400kr.(kaksi kuukautta ilmaiseksi)
ihmettelen kenellä on aikaa töllätä elokuvia niin paljon että siihen tarvitaan oikein monta kallista elokuvakanavaa(canal ) jotka syytää leffoja 24h vrk?
Hyvä kun itse ehdin katsoa peruskanavilta tulevat mielenkiintoisimmat elokuvat. Luulisi jo tuollaisen elokuvatulvan tappavan viimeisenkin halun katsoa elokuvia. Liika on liikaa.
Ai sieltä valitaan muutama paras? ja niistä muutamasta maksetaan älytön summa kuussa. Eikö ole sama jo mennä vuokraamoon?
Canal muuten maksaa 29 kk eikä vuodessa kuten väitit.
Me tykätään ja tuleehan toi halvemmaks kuin vuokrata vielä kalliimpia leffoja tai käydä vielä kalliimmin leffateatterissa!
Itse katson lauantaisin kolme ottelua Valioliigaa ja sunnuntaina 1-2. Viikollakin tulee toisinaan matseja. Kohta alkaa lätkän SM-liiga ja tuleehan tuolta Suomen EM-futiskarsinnatkin. Leffat ovat sitten bonusta, jotka eivät ole vaikuttaneet tilauspäätökseen. Pari-kolme leffaa kuussa tulee katsottua. Urheilun takia tuota kuitenkin tilaan.