Kajaanissa pelattiin Mestiksen harjoitusottelu viime vuonna:
11.08.2006 18:30 Kajaani Hokki SaPKo 10 - 1
Ja tänä vuonna taas vastaava ottelu:
10.08.2007 18:30 Kajaani Hokki SaPKo 9 - 1
Uskomatonta kehitystä SaPkOlta!
SaPkOlla uskomatonta kehitystä
6
887
Vastaukset
- Spege
SaPKolta puuttui 11 pelaajaa, vakio kokoonpanosta. Sen lisäksi oli vielä kaksi Hokin pelaajaa pelaamassa SaPKon kokoonpanossa.
- kehityskäyrä
näyttää taas alaspäin ensin 5-1 tutolta pataan ja nyt 5-0 hokilta
- kuitenkin
kuin sapkolla. sportti hävis vaan 5-0. sapko 9-1.
kuitenkin kirjoitti:
kuin sapkolla. sportti hävis vaan 5-0. sapko 9-1.
Sport pelas parhaillaan, SaPkolta puuttui kaksi kentällistä. Tasoihin menee. SaPKo latoo ens kauvella Sporttia tauluun.
- Näin se etenee
SavoRULES kirjoitti:
Sport pelas parhaillaan, SaPkolta puuttui kaksi kentällistä. Tasoihin menee. SaPKo latoo ens kauvella Sporttia tauluun.
Saletti...ei sellaisella rupuporukalla pärjää Mestiksessä! Ja SavoRULES itkee! höh höh!
- täällä
SavoRULES kirjoitti:
Sport pelas parhaillaan, SaPkolta puuttui kaksi kentällistä. Tasoihin menee. SaPKo latoo ens kauvella Sporttia tauluun.
yhtä mittaa sanotaan että sapko ei pelannu parhaillaan. kaks kenttää puuttu jne. miksi ne ei siellä ollu. miksi pitää pelata harkkapelejä jos ei kerran kaikki viitti edes tulla sinne.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648